Kultura

OŚWIĘCIM. Biwakowanie na wulkanie. Islandzka opowieść

We wtorek 21 lutego 2023 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się czterdzieste dziewiąte z cyklu podróżniczych „Spotkań przy globusie” – z Tomaszem Nowakiem pt. „Biwakowanie na wulkanie. Islandzka opowieść”.

Nazywam się Tomek Nowak. Jestem zakochanym w górach miłośnikiem podróży. Na nogach, rowerem, kajakiem czy samochodem… Lubię niedzielne, rodzinne wycieczki w pobliskie Beskidy i wymagające, forsowne trekkingi w bezludnych górach czy dzikich pustyniach. Nie cierpię nudy i często powtarzam, że wcale nie trzeba się bardzo oddalać od domu, żeby przeżyć prawdziwą przygodę.

Poza polskimi górami wędrowałem z plecakiem po ukraińskich połoninach, Alpach, Durmitorze, Pirynie. Podróżowałem po Europie, Afryce, Środkowym i Bliskim Wschodzie. Byłem na Islandii, Azorach i w Ameryce Południowej. Zawsze z plecakiem, nigdy z biurem podróży. Chyba mogę powiedzieć o sobie, że jestem mocno uzależniony od podróżowania i przygody.

„Biwakowanie na wulkanie. Islandzka opowieść” – letnia wyprawa na Islandię, która oczarowała nas swoją urodą. Słońce zachodzi tam na 3 godziny, ale jasno jest przez całą dobę. Najpotężniejszy wodospad Europy, ogromne pola łubinu arktycznego, gejzery wyrzucające w niebo słupy wody i bezludne czarne plaże- wszystko to zachwycało i powodowało oniemienie. Noclegi w namiocie na polach geotermalnych, u podnóża wulkanów pokrytych lodowcami. Rzeki z wodą tak gorącą, że można było gotować jajka i słynne maskonury… /Tomasz Nowak/

wstęp wolny / ock

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend