Informacje

KRAKÓW. W listopadzie z usług Kraków Airport skorzystało 713 506 pasażerów

W listopadzie z usług Kraków Airport skorzystało 713 506 pasażerów, czyli o 5 % więcej w stosunku do listopada   2019 r. i o 20% więcej w stosunku do listopada  2022 r.

Łącznie od początku roku krakowskie lotnisko 8 669 565 pasażerów, tym samym przekroczona została liczba obsłużonych pasażerów z rekordowego do tej pory roku 2019 (8,411 mln pasażerów).

„Cieszymy się, że ruch pasażerski na krakowskim lotnisku sukcesywnie wzrasta, mamy nadzieję, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, uda nam się  obsłużyć  9  milionowego pasażera i w ten sposób stać się pierwszym, regionalnym lotniskiem z tak rekordowym wynikiem.”- powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Przed nami czas podróży związanych z świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Podobnie jak  w latach poprzednich podróżni będą mogli poczuć atmosferę świąt na lotnisku. Słodkości, małopolskie potrawy, choinki, świąteczna muzyka na żywo – to część atrakcji jakie przygotowaliśmy dla naszych pasażerów!” – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport


Nowe wozy strażackie dla LSRG Kraków-Balice

W Kraków Airport dbamy nie tyko o komfort  naszych pasażerów, ale także  konsekwentnie podnosimy standardy bezpieczeństwa. Do strażackiej floty Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej na mocy umowy z firmą Rosenbauer Polska Sp. z o.o. niebawem dołączą kolejne, wyjątkowe wozy ratowniczo-gaśnicze typu  PANTHER 6×6.To najnowocześniejsze lotniskowe pojazdy strażackie na świecie, które posiadają optymalnie zintegrowane systemy podwozia, zabudowy i sprzętu pożarniczego. Wyposażone są w najnowszy silnik VOLVO D-16 EURO 6 o imponującej mocy 750 KM. Posiadają 12 000 litrów objętości środka gaśniczego, a wydajność pomp to 9000 l/min. Pomimo takiego obciążenia pojazdy gwarantują maksymalną prędkość 120 km/h i przyspieszenie od 0 do 80 km/h w mniej niż 28 sekund.  Pojazdy PANTHER należą do najbezpieczniejszych i najbardziej ekologicznych pojazdów.

Nowe PANTHER-y dołączą do trzech innych, wcześniej zakupionych przez krakowskie lotnisko  pojazdów ratowniczo-gaśniczych Rosenbauer PANTHER w wersjach 8×8, 6×6 i 4×4. Dwie ostatnie trafiły do tutejszej LSR-G jeszcze w maju 2009 roku i były pierwszymi tego rodzaju pojazdami lotniskowymi w Polsce.

Przypomnijmy, że LSRG Kraków Airport czuwa nad bezpieczeństwem pasażerów  przez 24 godziny na dobę, interweniuje także w sytuacjach awaryjnych przy drogach dojazdowych np.A4.


Program akustyczny

Kraków Airport ogłosił V edycję Programu poprawy komfortu akustycznego dla mieszkańców Obszaru Ograniczonego Użytkowania dla Lotniska Kraków-Balice. W ramach dobrowolnej inicjatywy lotniska, mającej na celu minimalizowanie negatywnego oddziaływania lotniska na otoczenie i podniesienie jakości życia mieszkańców wokół portu lotniczego, mogą oni skorzystać z finansowego wsparcia przy wymianie stolarki zewnętrznej (okna i drzwi) o podwyższonej izolacyjności akustycznej oraz przy dodatkowych pracach wygłuszających.

Tegoroczna edycja została przygotowana w oparciu o doświadczenia zebrane w przeszłości. W ubiegłych latach Program spotkał się z dużym zainteresowaniem (prawie 500 zgłoszonych wniosków), a osoby które skorzystały z dofinansowania doceniły zarówno prostotę aplikowania, realizacji prac i co najważniejsze same efekty wymiany stolarki. Ze względu na obecną sytuację rynkową, lotnisko wyszło naprzeciw zgłaszanym potrzebom i znacząco zwiększyło kwoty dofinansowania stolarki ściennej.

Nabór wniosków zakończony zostanie z dniem 31.01.2024 r.

Więcej na: https://www.krakowairport.pl/pl/firma/lotnisko/spolka/spolecznaodpowiedzialnosc/program-akustyczny

Kraków AirPort

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend