Informacje

KĘTY. Przetarg na budowę S52 od Bielska-Białej do Głogoczowa (BDI) już w przyszłym roku

Krakowski oddział GDDKiA poinformował, że planowany termin ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i budowę S52 od Bielska-Białej do Głogoczowa to czwarty kwartał przyszłego roku. Droga będzie budowana w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.)

Droga ekspresowa S52 z Bielska-Białej do Głogoczowa, nazywana jest Beskidzką Drogą Integracyjną, będzie miała 61 km i zostanie poprowadzona w nowym śladzie. Będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Zostanie wybudowanych 12 węzłów – Kozy, Kęty, Bulowice, Andrychów, Inwałd, Chocznia, Wadowice, Jaroszowice, Kalwaria Północ, Kalwaria Wschód, Sułkowice i Skawina.

GDDKiA podzieliła przebieg drogi na sześć odcinków: od Bielska-Białej Hałcnowa do Kęt (11,15 km), od Kęt do Bulowic (5,69 km), od Bulowic do Choczni (12,96 km), od Choczni do Jaroszowic (4,44 km), z Jaroszowic do Kalwarii Zebrzydowskiej (15,56 km) i od Kalwarii Zebrzydowskiej do Głogoczowa (11,61 km).

S52 ma obecnie dwa funkcjonujące odcinki: od Cieszyna do Bielska-Białej i od węzła Balice I do węzła Modlniczka. Budowana Północna Obwodnica Krakowa będzie w przyszłości częścią S52.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend