Informacje

KĘTY. Nietrzeźwa jazda na hulajnodze elektrycznej

29 – letni mieszkaniec gminy Kęty na długo zapamięta nietrzeźwą jazdę na hulajnodze elektrycznej. Mężczyzn wbrew obowiązującym przepisom  mając w organizmie ponad promil alkoholu postanowił wrócić do domu na elektrycznej hulajnodze. Nietrzeźwa jazda zakończyła się wywrotką, a także konsekwencjami karnymi.

W niedzielę  (6.03.2022) o godzinie 6 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o rannym mężczyźnie leżącym na chodniku biegnącym wzdłuż ulicy Krakowskiej w Bulowicach. Jak wynikało z relacji kierowcy autobusu, udzielił on pierwszej pomocy mężczyźnie który wywrócił się na hulajnodze elektrycznej.

Na miejsce natychmiast pojechali ratownicy medyczni oraz policjanci. Medycy u mężczyzny stwierdzili jedynie stłuczenia, natomiast policjanci ustalili, że przyczyną z powodu której 29 – latek stracił panowanie nad hulajnogą był spożyty kilka godzin wcześniej alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,4  promila alkoholu.

Materiały w sprawie wykroczenia, którego dopuścił się mężczyzna zostaną przekazane do Sądu wraz z wnioskiem o ukaranie.

Za kierowanie hulajnogą w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości grozi grzywna lub kara aresztu.

Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje pan Mirosław kierowca autobusu z Porąbki. Widząc rannego mężczyznę natychmiast wezwał służby ratunkowe i udzielił mu pomocy przedmedycznej.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend