Informacje

KĘTY. Byłej partnerce groził śmiercią, w domu miał pistolet

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach w areszcie śledczym osadzili 27 – letniego mieszkańca gminy Kęty. Mężczyzna groził partnerce, że skrzywdzi ją oraz ich wspólne dziecko.

W niedzielę  (6.11.2022) po południu policjanci z kęckiego komisariatu Policji wszczęli postępowanie w związku ze zgłoszeniem 29 – letniej mieszkanki Śląska, dotyczącym gróźb karalnych. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej były partner 27 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Kęty groził jej śmiercią, a także skrzywdzeniem ich kilkuletniego dziecka.

W ciągu doby policjanci zebrali dowody na podstawie których w poniedziałek rano zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania jego posesji funkcjonariusze znaleźli pistolet, który został zabezpieczony do ekspertyzy przez biegłego z zakresu broni i balistyki. 27 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji.

Zebrane przez policjantów materiały sprawy wraz z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora nadzorującego sprawę.

Zatrzymany do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu został doprowadzony w środę (9.11.2022) rano. Usłyszał on prokuratorski zarzut gróźb karalnych. Następnie prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonej wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. W związku z powyższym wprost z Prokuratury zatrzymany został doprowadzony przed oblicze sędziego, który przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 27 – latka dwumiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

Za groźby karalne grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend