Informacje

KĘTY. 20-latek chciał skoczyć z mostu

Sierż. szt. Piotr Biszkant oraz sierż. szt. Paweł Staroń  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zapobiegli tragedii. Uratowali życie 20 – latkowi, który chciał targnąć się na własne  życie skacząc z mostu do rzeki.

We wtorkowy poranek (16.06.2020) policjanci pełnili służbę na terenie Kęt. Tuż przed godziną 09.00 dyżurny kęckiego komisariatu Policji powiadomił  wszystkie patrole o poszukiwaniach 20 – latka, który wyszedł z domu grożąc, że targnie się na własne życie. W poszukiwania mężczyzny włączył się również patrol oświęcimskiej drogówki. Policjanci opisywanego mężczyznę wypatrzyli na ulicy Sobieskiego. 20 – latek stał tuż przy barierce mostu na rzece Sole niebezpiecznie przechylając się w stronę rzeki. Policjanci zaczęli rozmawiać z mężczyzną, a kiedy ten odwrócił się w ich stronę chwycili go za ramiona i zabrali do radiowozu. Z uwagi na zły stan  zdrowia mężczyzny na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe. Pod opieką ratowników medycznych 20 – latek ostał zabrany na leczenie do szpitala.

Jeśli jesteś w kryzysie pamiętaj,  czekają na Ciebie osoby gotowe do pomocy.

W    każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

Instytucje powiatu oświęcimskiego udzielające pomocy i wsparcia w kryzysie:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu, 
ul. Bema 4, 32-600 Oświęcim, tel. 33 842 23 29, tel. 33 842 42 27,
e-mail:  pcpr@powiat.oswiecim.pl
http://pcproswiecim.pl/

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu,
ul. Dąbrowskiego 139
tel. 33 476 01 03, 510 374 573
e-mail: wsparcie@akcja.pl
http://pcproswiecim.pl/powiatowy-osrodek-interwencji-kryzysowej

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend