Informacje

GMINA. Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Mieszkańcy gminy Oświęcim mogą już wypożyczyć specjalistyczny sprzęt zupełnie za darmo w wypożyczalni, która powstała w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Beskidzkiej 100 w Grojcu. Do ich dyspozycji jest pięć wózków, cztery chodziki i cztery pary kul ortopedycznych. To już 213. placówka tego typu, która działa w Polsce i przynosi pomoc osobom z niepełnosprawnościami.

 Sprzęt dostępny w asortymencie wypożyczalni

W wypożyczalni dostępnych jest 5 wózków, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, nie będącym w stanie samodzielnie chodzić. Do dyspozycji są także 4 par kul ortopedycznych, które wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu  i pomagają w utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę. Z kolei 4 chodziki rehabilitacyjne będą ułatwiać chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego.

Jak wypożyczyć sprzęt?

Z asortymentu wypożyczalni mogą korzystać osoby potrzebujące na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas.

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu 33 846 64 20, 33 846 64 codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Sprzęt można wypożyczyć również poprzez stronę internetową

Sprzęt można zamówić także online. Dodatkowo, w wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi oraz specjalistyczne rowery trójkołowe.

Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki. W Polsce działają podobne wypożyczalnie, ale komercyjne – za wynajęcie wózka czy kul trzeba płacić. A dla chorych często stanowi to barierę – mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil, która jest organizatorem wypożyczalni internetowej.

Jak wypożyczyć sprzęt w wypożyczalni internetowej?

Sprzęt z wypożyczalni internetowej jest dostępny całkowicie bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin. Przypominamy, że wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.ecotextil.pl w zakładce Wypożyczalnia.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend