Informacje

Czas na relaks? Jedź w góry i odpoczywaj aktywnie!

Polskie góry zachwycają swoim pięknem, szlaki turystyczne dostarczają niezapomnianych widoków. Już samo podziwianie majestatu przyrody koi zmysły. Jeśli odczuwasz zmęczenie codziennymi obowiązkami, chcesz odpocząć, naładować akumulatory, odetchnąć świeżym powietrzem i uciec od miejskiego zgiełku – wybierz się w Tatry. Zakopane oferuje moc atrakcji, dzięki którym rozładujesz nagromadzony stres, spędzisz miło czas i zregenerujesz siły.

Dlaczego warto odpoczywać aktywnie?

Aktywny wypoczynek to dobry sposób, by zadbać nie tylko o tężyznę fizyczną, ale też o kondycję swojej psychiki. Ruszając się z kanapy i uprawiając sport, mobilizujesz organizm do uwalniania endorfin, czyli hormonów szczęścia. Podczas aktywności można pozbyć się natrętnych myśli, zapomnieć o zmartwieniach, poczuć swobodę i radość. W Zakopanem i okolicy nie brakuje atrakcji do spędzania wolnego czasu. Można wybrać się na zimowe szaleństwo, by wyzwolić w sobie energię i poczuć prawdziwą dziecięcą radość. Jazda na wypełnionych powietrzem kołach lub w śnieżnym pontonie wywołuje śmiech i jest doskonałym sposobem na zorganizowanie zabawy ze znajomymi, lub rodziną. Ciekawą opcją są też wycieczki przy pomocy rakiet śnieżnych, czy też rajd z przewodnikiem na skuterach śnieżnych.

Wyprawa skuterami śnieżnymi – niezapomniane przygoda

Zakopane obfituje w liczne, atrakcyjne trasy, które można przemierzać na skuterach śnieżnych. Dzięki pojazdom odwiedzisz miejsca, które zimową porą są niedostępne dla pieszych wędrowców. Szybka jazda po śniegu wyzwala adrenalinę. Mróz szczypiący w policzki, czyste powietrze i pokonywanie kolejnych kilometrów rozpierających się niesamowitych widoków, dostarcza niezapomnianych wrażeń. Dostępne są do wyboru krótkie rajdy, na które można wybrać się wraz z dziećmi lub kilkugodzinne tripy dla prawdziwych łowców przygód. Można skorzystać z pakietu, w skład którego wchodzi przerwa na ognisko, ciepłe napoje i poczęstunek. Jeśli chcesz wybrać się na skutery śnieżne Zakopane będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Regeneracja w pięknych okolicznościach przyrody

A po przygodach na śniegu warto zregenerować siły i zaznać relaksu w termach. Kąpiąc się w ciepłej wodzie wzbogaconej o mikroskładniki, zadbasz o swój organizm i  wspaniale się odprężysz. Można korzystać z basensów lub jacuzzi z wodą termalną, lub siarczkową czy solankową w strefach leczniczych. Balneologia znana jest od wieków. Podczas kąpieli składniki mineralne przenikają do organizmu przez skórę, poprawiają odporność, wpływają pozytywnie na metabolizm, oczyszczają organizm z toksyn, obniżają zły cholesterol, działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie – mają szereg pozytywnych właściwości, które warto samemu sprawdzić. Po dniu wrażeń i gorącej kąpieli można udać się na spoczynek, wyruszyć w miasto lub skorzystać z opcji organizacji kuligu i tańców przy ognisku z góralami. Wyjazd do Zakopanego z pewnością dostarczy mnóstwo wrażeń i pomoże odzyskać odpowiednie nastawienie i siły do pracy.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend