Informacje

CHEŁMEK. Policja szuka świadków i nagrań wideo

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, prowadzą dochodzenie w sprawie zatrzymanego kierowcy bmw, który będąc pod wpływem narkotyków,  doprowadził do kolizji drogowej z dwoma samochodami ciężarowymi.

Do zdarzenia doszło  w środę 22 września 2021 o godzinie 15.20 w Bobrku na trasie Oświęcim – Libiąż, gdzie  kierowca bmw,  podjął manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego marki DAF, nie zauważając, że z przeciwka jedzie samochód ciężarowy marki Volvo. Bmw najpierw bocznie zderzyło się z volvo,  następnie z dafem, po czym wylądowało w przydrożnym rowie.

Jak wynikało z relacji świadków zdarzenia,  kierowca bmw,  biorący udział w zdarzeniu, wysiadł z pojazdu po czym uciekł do pobliskiego lasu. Po kilkudziesięciu minutach mężczyzna został odnaleziony przez strażaków w lesie na terenie Gromca (pow. chrzanowski). Badanie jego stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu, natomiast badanie na zawartość środków odurzających, w ślinie mężczyzny wykazało mieszankę narkotyków.

Policjanci  prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej sprawy,  zwracają się również z prośbą o kontakt z Policją kierowców, posiadających kamerki samochodowe, którzy w ubiegłą środę (22.09.2021) pomiędzy godzinami  15.10 do  15.25, przejeżdżali przez Bobrek ulicą Krakowską. Być może na nagraniu z kamerki samochodowej zarejestrowany został wizerunek kierowcy.

W tej sprawie można kontaktować się z policjantami z Komisariatu Policji w Chełmku pod numer 47 83 26 450 lub z oświęcimską komendą Policji w Oświęcimiu pod numer 47 83 26 280, można również nagranie przesłać pocztą elektroniczną na adres: kp-chelmek@oswiecim.policja.gov.pl

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend