Informacje

BRZESZCZE. Włamywacz, recydywista w rękach policji

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach z popełnionych przestępstw  rozliczają 30 – letniego mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie trzech włamań do domów jednorodzinnych, do których doszło w ostatnim okresie czasu.

W miniony piątek (2.04.2021) tuż po godzinie 02.00 policjanci otrzymali zgłoszenie  od 58 – letniego mieszkańca Brzeszcz o włamaniu do jego domu. Jak wynikało z relacji poszkodowanego sprawca wykorzystując sen domowników skradł dwie torby z zawartością kilkuset złotych oraz dokumentów.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. W trakcie prowadzonych czynności natrafili na ślad  wskazujący, że  związek z włamaniem ma  30 –  letni mieszkaniec Brzeszcz. W związku z powyższym wszczęto jego poszukiwania. W ich efekcie,  już po kilku godzinach mężczyznę zatrzymano w jednym z mieszkań na terenie Brzeszcz.  W trakcie przeszukania samochodu, którym poruszał się zatrzymany, funkcjonariusze ujawnili część skradzionego mienia. Podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci skrupulatnie zweryfikowali  dowody, na podstawie których  potwierdzili, że zatrzymany ma związek jeszcze z dwoma włamaniami do domów na terenie Brzeszcz. Funkcjonariusze ustalają także, czy zatrzymany miał również związek z innymi przestępstwami kryminalnymi.

W grudniu ub. roku mężczyzna opuścił zakład karny po odbyciu czterech lat kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa kryminalne, w związku z tym za włamania będzie odpowiadał w warunkach recydywy.  Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend