Informacje

BRZESZCZE. 24-latka zatruła się tlenkiem węgla, jest w stanie ciężkim

W nocy z środy na czwartek (15/16.03.2023) służby ratunkowe interweniowały w jednym z mieszkań w Brzeszczach, gdzie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. 24 – letnia mieszkanka Brzeszcz w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala.

Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło tuż przed godziną 22, gdy kobieta brała prysznic. Nieprzytomną 24 – latkę znalazł jej chłopak. Mężczyzna wszedł do łazienki zaniepokojony jej dłuższą nieobecnością. Na miejsce wezwał służby ratunkowe. Kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana helikopterem medycznym do jednego z krakowskich szpitali.
Strażacy podczas sprawdzania mieszkania wykryli przekroczony poziom stężenia tlenku węgla.

Służby ostrzegają przed i apelują o zainstalowanie czujników tlenku węgla.
Dbając o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich należy sprawdzać drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla. Jeśli łazienka wyposażona jest w piecyk gazowy należy zachować czujność ponieważ może dojść do nagromadzenia tlenku węgla podczas kąpieli.

Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend