Informacje

BROSZKOWICE. W pożarze zginął 50 letni mężczyzna

W niedzielę 5 grudnia w Broszkowicach gm. Oświęcim, doszło do pożaru w wyniku którego śmierć poniósł 50 – letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 7. Operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Broszkowic o pożarze budynku jednorodzinnego, w którym samotnie mieszkał 50 – letni mężczyzna.

Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe. Podczas prowadzonej akcji ratowniczo – gaśniczej w jednym z pomieszczeń zadymionego budynku strażacy odnaleźli mężczyznę niedającego oznak życia.  Natychmiast wynieśli go na zewnątrz po czym wspólnie z ratownikami medycznymi przeprowadzili reanimację. Niestety mężczyźnie nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Wstępnie śledczy ustalili, że przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia w jednym z pomieszczeń mieszkalnych, natomiast mężczyzna który się w nich znajdował najprawdopodobniej zatruł się czadem lub dymem. Aby ustalić dokładną przyczynę zgonu prokurator polecił zabezpieczyć zwłoki do sekcji.

W trakcie dalszego śledztwa z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa ustalone zostaną przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend