Informacje

POWIAT. Grupa Tauron dostała ofertę kupna kopalni Brzeszcze

Ministerstwo Aktywów Państwowych złożyło Grupie TAURON ofertę nabycia Zakładów Górniczych Sobieski, Janina oraz Brzeszcze.

– Złożona przez Skarb Państwa oferta zakupu aktywów wydobywczych to istotny krok w realizacji jednego z najważniejszych procesów strukturalnych realizowanych w Grupie TAURON w ostatnich latach – wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes zarządu Grupy TAURON.

– Oszacowana na „symboliczną złotówkę” wartość oferty skarbu Państwa wynika z wycen, które uwzględniają zarówno obecną kondycję kopalń, jak i potrzeby finansowe zakładów górniczych w długiej, zgodnej z rządowymi planami perspektywie ich funkcjonowania – wyjaśnia Jacek Pytel, prezes zarządu TAURON Wydobycie.

TAURON Wydobycie to obecnie jeden z kluczowych producentów węgla energetycznego w Polsce. W Grupie TAURON zajmuje się wydobyciem, wzbogacaniem i sprzedażą węgla kamiennego w trzech Zakładach Górniczych: Sobieski, Janina oraz Brzeszcze. W każdej z kopalń spółka realizuje działania prowadzące do sukcesywnej poprawy efektywności i wydajności. Spółka posiada największe zasoby węgla energetycznego w Polsce.

Atutem Spółki jest produkcja paliw o niskiej zawartości chloru, które są niezbędne dla nowoczesnych, niskoemisyjnych bloków energetycznych. Zapewnia tym samym bezpieczne dostawy paliwa dla elektrowni i elektrociepłowni Grupy TAURON, a klientom indywidulanym oferuje wysokiej jakości paliwa węglowe do ogrzewania, w tym ekogroszki.

Równocześnie z przygotowaniami związanymi z wydzieleniem aktywów wydobywczych, TAURON przygotowuje się do wydzielenia aktywów wytwórczych opartych na węglu do przyszłej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Zaraz, to Tauron już nie jest właścicielem Brzeszcz ? Przecież ich logo widnieje tam od paru lat.

  2. nie wiem jak inni, ale ja uważam, że ten cały hotlin ma poważne odchyły. Jak wybudują zakład leczniczy macierewiczowi można by tam umieścić ich obu.

  3. Za to Platforma z nazwy Obywatelska już dawno temu pozbyłaby się takiego zakładu i zamknęła go na cztery spusty,bo tak Niemcy jej kazali. Prawda euroentuzjaści?

Send this to a friend