Informacje

POWIAT. Dwie panie straciły prawa jazdy

W czwartek 6 lutego 2020 policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm paniom, które nie bacząc na porę roku i zmienne warunki drogowe, znacznie przekroczyły prędkość.

W czwartek przed południem policjanci z grupy SPEED pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim – Zator /DK 44/. Tuż po godzinie 11.00 w miejscowości Włosienica na ulicy Długiej zmierzyli prędkość samochodu marki Audi A6. Laserowy miernik prędkości wskazał 101 km/h przy dozwolonej  prędkości do 50 km/h. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedziała 31 – letnia mieszkanka  gminy Przeciszów.

Niespełna pół godziny później, również we Włosienicy lecz na ulicy 1-go Maja policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 48 – letnią mieszkankę gminy Oświęcim, która kierując samochodem marki Audi A5 jechała z prędkością, aż 112 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Za popełnione wykroczenia na obie kierujące funkcjonariusze nałożyli mandaty i punkty karne oraz zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogły odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują o rozsadek za kierownicą.

Policjanci przypominają, że lekceważenie przepisów ruchu drogowego często ma poważne i nieodwracalne konsekwencje. Jednakże zawsze jest pora,  aby zmienić styl jazdy na zgodny z przepisami i bezpieczny.  Warto o tym pamiętać zanim dojdzie do zdarzenia drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. O tak zdecydowanie tak .Paniom naprawdę brakuje kultury na drodze a stereotyp że to panie śa tymi „grzecznymi” na drodze można między bajki włożyć. Są moje obserwacje z ostanich kilku miesięcy i to na terenie naszego miasta a chodzi m.in. o przepuszcanie pieszych na pasach. Niestety moje obserwacje wieją zgrozą . Panie jak juz jada to jadą i z ” drogi sledzie” bo pani jedzie . Nie jest to szowinizm z mojej stronu tylko obserwacje . Mnie conajmniej kilkukrotnie zdrzyło się zatrzymać przed przejściem żeby przepuscić pieszych a panie wiedząc ewidentnie że się zatrzymałem jadą bo nie mają hamulca. Kilkurotnie widziałem jak inni się zatrzymywali a panie hulaj dusza byle do przodu.

  2. A jednak paniom też brakuje zdrowego rozsądku. Teraz na 3 miesiące rowerek albo hulajnoga. Oby to była nauczka na przyszłość.

Send this to a friend