Informacje

OŚWIĘCIM. Zachęcamy do udziału w wyborach i referendum 15 października.

15 października br. odbędą się wybory parlamentarne oraz referendum ogólnopaństwowe. W niedzielę, 15 października będziemy wybierać swoich reprezentantów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz odpowiadać na kluczowe pytania dotyczące przyszłości Polski.
Prezydent Janusz Chwierut (reprezentujący PO) przygotował specjalną kampanię „Stop centralizacji. Zagłosuj na demokrację!”, ustawiając przy drogach wjazdowych do miasta bilbordy. Po raz kolejny wielkie plansze z podtekstem politycznym zostały wykonane za pieniądze mieszkańców Oświęcimia. – Nie do końca wiem o co chodzi prezydentowi Januszowi Chwierutowi. Nie wiem jak taki przekaz ma mobilizować do udziału w wyborach. Przecież uczestnicząc w wyborach w sposób czynny i bierny wybieramy w sposób oczywisty demokrację – mówi Waldemar Łoziński, radny miasta Oświęcim. – Oczywiście popieram tą pro frekwencyjną ideę. Ale czy z pewnością o to chodzi? O co chodzi prezydentowi Chwierutowi z tą centralizacją – pyta retorycznie radny Waldemar Łoziński.
Gospodarz Oświęcimia przygotował kampanię, aby wspomóc frekwencję wyborczą w mieście. – Idea pro frekwencyjna słuszna – buduje z pewnością demokrację! Zastanawiam się tylko dlaczego pan prezydent Janusz Chwierut zapomniał o zachęceniu do udziału w referendum, które będzie się odbywać także 15 października. Przecież referendum to instytucja demokracji bezpośredniej. To właśnie częste stosowanie referendum buduje społeczeństwo obywatelskie i konsoliduje demokrację, również tę lokalną – mówi Jakub Przewoźnik, radny miasta Oświęcim. – Mam nadzieję, że pominięcie referendum na miejskich bilbordach to tylko pomyłka w trakcie projektowania grafiki – mówi z uśmiechem radny Jakub Przewoźnik.
Oczywiście zachęcamy do mobilizowania się, aby frekwencja na Ziemi Oświęcimskiej 15 października była jak najwyższa. W naszym okręgu wyborczym zostało zarejestrowanych 7 list wyborczych do Sejmu oraz 5 kandydatów do Senatu.
Przypomnijmy, że w referendum ogólnokrajowym, które odbędzie się w dniu wyborów do Sejmu i Senatu, znajdą się cztery pytania:
1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
2. Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
3. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
4. Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?
Spotykamy się wszyscy przy urnach wyborczych 15 października 2023 roku. Do zobaczenia!
Poprzedni artykułNastępny artykuł

21 komentarzy

 1. Oskar Szafarowicz podał, że 20 tysięcy. Dziwne to trochę bo trybuny mieszczą 11 016 osób. No ale u niego jak o Brzóski nawet szczury mają po 50 kilogramów.

 2. Czy to prawda, że będziemy płacić podwójny podatek od samochodów? Jeden już płacimy w paliwie.

 3. Wyznawcy emerytowanego zbawiciela uciekają się do różnych metod by wygrać wybory. Posuwają się nawet do bicia starszych kobiet jak to miało miejsce w Warszawie na ulicy Brackiej. Trzech bohaterów niezłomnych pobiło kobietę tylko dlatego, ze miała przypięte serduszko opozycji. Ciekaw jestem tylko czy po tym incydencie udali się do kościoła po rozgrzeszenie.

 4. Czy ustawa o RODO nie obowiązuje muszkieterów? Panowie pamiętajcie, że nic nie trwa wiecznie. Nawet Rzym upadł. Zastanawiam się jak będziecie żyć w oświęcimskim środowisku po upadku władzy? Czy ktoś poda wam rękę? Znam wielu oświęcimian, którzy chodzą ze spuszczonymi głowami.

 5. Czy to prawda, że PiS uważa iż klienci mBanku są Niemcami? Co ciekawe nie tylko Tusk brał w tym banku kredyt, który jest uważany za Niemca, ale też Jacek Sasin i Przemysław Czarnek. Czy oni też są Niemcami? PiS strzelał do Tuska, a trafił w swoich.

 6. Czy tow. Błaszczak wysłał już pisemną informację na temat budowy lotnisk polowych do Moskwy? Publicznie już ujawnił parametry tych lotnisk. Ujawnił również informację na temat budowy koszar WOT. Nawet pokazali zdjęcia z budowy. Na bank jestem pewny, że budowa jednostek nie została objęta ochroną kontrwywiadowczą i nikt nie sprawdza jakie osoby są zatrudnione przy ich budowie. Kiedyś takimi rzeczami zajmowały się WZB, które miały taką ochronę. Teraz przy takiej miniaturyzacji „budowlańcy” mogą umieszczać różne urządzenia podsłuchowe w murach budynków koszar. Nielegałów i „śpiochów” jest u nas bardzo dużo. O zielonych ludzikach, które weszły do nas razem z imigrantami już nie wspomnę.

 7. Drogi ZIBI, a od kiedy Janusz Chwierut = Miasto Oświęcim? Tak dobrze to nie ma. Chyba że w PO wyznają zasadę „urząd to ja”. Jak coś to radni krytykują prezydenta i jego poczynania a nie miasto.

 8. Te nasze zdradzieckie mordy takie wyszczekane , a nie przestrzegają przepisów Rodo. Wszystko im przeszkadza czepiają się jak rzep psiego ogona , a za uszami mają tyle , że można by ich zamknąć .Jak można być tak wrogo nastawionym do własnego miasta Oświęcimia.

 9. Jak wygra PiS to nie będziemy musieli płacić za mieszkania. PiS jest bogaty i da każdemu kto się do nich zapisze. Za PRL-u też tak było. Członkowie partii mieli lepiej.

 10. To nie miasto ponosi odpowiedzialność za podwyżki czynszów tylko rząd. To on wyprodukował taką wysoką inflację ,a czynsze wszędzie są podnoszone bo wzrastają koszty utrzymania.

 11. OTBS znowu podniosł opłaty za czynsze, wodę itd.Swoja nieudolność zarządzania miasto przerzuca na lokatorów.
  Jakoś zarządcy w innych wspólnotach mieszkaniowych potrafią lepiej skalkulować koszty i związane z nimi oplaty

 12. Mie już niewiele zostało, więc głosuję na PiS. Niech ci, którzy tak gorliwie walczą z wrogami ludu odczują na własnej skórze ich demokrację.

 13. Podobno Polacy wracają do Polski z emigracji. Tak przynajmniej twierdzi. tow. Premier.

 14. Dlaczego służby podlegające pisowskiemu rządowi unikają rozwiązania zagadki związanej z wypadkiem na A-1? W normalnym kraju już wiedzielibyśmy co się stało. Niestety Prokuratura i Policja kluczy. Ciekawe dlaczego?

 15. Pamiętam te docinki dotyczące ubioru burmistrza Kęt. Tych to chyba inflacja tak dobiła, że ubierają się w lumpeksie. Patrzeć się nie da na nich.

 16. A rząd zostawcie w spokoju bo wybrany jest demokratycznie przez obywateli którzy mieszkają w Polsce i znają ich z twarzy a nie niemców!

 17. Czego tu nie rozumieć? Ile jeszcze rząd zabierze samorządom w całej Polsce (np w postaci Cit-u)?
  No tak ale za chwilę ktoś powie że większość samorządów sobie radzi….tak tak tych co są przychylni władzy centralnej.
  Chcecie się „boksować” to na Wiejskiej. A samorządy zostawcie w spokoju bo wybrane są demokratycznie przez obywateli którzy tam mieszkają i znają ich z twarzy a nie spadkowiczów.

Send this to a friend