Informacje

OŚWIĘCIM. W tym sezonie białego orlika nie będzie?

Urząd Miasta Oświęcim nie uruchomi w tym roku miejskiego lodowisko pod chmurką na Osiedlu Zasole.

Aktualnie funkcjonowanie obiektów sportowych odbywa się w oparciu o paragraf 10. Rozporządzenia Rady Ministrów z 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z wykładnią tego przepisu, przez Ministerstwo Sportu, lodowiska zewnętrzne mogą być wykorzystywane wyłącznie na szkolenia sportowe. W tej sytuacji budowanie konstrukcji zewnętrznego lodowiska, które w założeniu służy jedynie do indywidualnego uprawiania sportu byłoby złamaniem obowiązujących przepisów oraz nieuzasadnionym wydatkiem. Informuje Urząd Miasta Oświęcim.

Biały Orlik działa przy Szkole Podstawowej nr 5. Jest obiektem otwartym dla wszystkich. Lodowisko jest mocno wyeksploatowane, pierwsze ślizgawki były już w grudniu 2011 roku. Teraz, aby go rozstawić konieczne są dodatkowe prace naprawcze i pieniądze. W mieście mamy halę lodową.  Dbamy o to, aby lodowisko funkcjonowało w pełnym zakresie i tam prowadzimy zajęcia sportowe. Możemy też zapewnić bezpieczeństwo sanitarne. – Dodaje magistrat.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

 1. I to pokazuje że dzieci pozostaną w domu po raz kolejny zapomnieli o nich w tym trudnym czasie dziękuję panie prezydencie na czele z wszystkimi zadzacymi

 2. To otworzcie chociaz lodowisko na Chemikow na slizgawki jak w innych miastach…

 3. Jezeli powodem sa oszczednosci to zle to wyglada. Na dzieciach oszczednosci szukac…ehh, co za czasy…

 4. Oficjalne powody to ściema. „Dobry gospodarz” po prostu zobaczył dno w sakiewce.

 5. Przy parku wodnym w krakowie tez jest otwarte…to jak to wkoncu jest?! U nas obowiazuje inne prawo czy ktos zwyczajnie klamie? Czy moze przed chwila nowe rozporzadzenie weszlo?

 6. Niech to… to byla ostatnia nadzieja na rozrywke dla dzieci w czasie pandemii…troche to dziwne bo gdzies widzialem zdjecia, ze jezdza na lyzwach i to na lodowisku pod dachem…chyba Krakow to byl…

 7. Nie badz obojętny.
  SMS o treści „Pomagam” —–> hotin

  Wesołych Świąt

Send this to a friend