Informacje

OŚWIĘCIM. Rusza nabór na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dzieci

5 lutego (poniedziałek) rusza nabór na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju w ramach Programu Kompleksowego Wsparcia dla Rodzin „Za życiem”. Zajęcia organizowane są przez Wiodący Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu (ul. Obozowej 31).

Program skierowany jest do dzieci od 0. roku życia do czasu podjęcia nauki szkolnej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do 3. roku życia, u których występują wybrane schorzenia wg ICD–10.

Od 5 lutego zapraszamy wszystkich rodziców, dzieci zamieszkałych na terenie powiatu oświęcimskiego do składania wniosków o realizację ww. zajęć – zachęca Monika Hejnar-Nowak, koordynatorka programu.

Rodzic starający się o wsparcie w ramach programu zobowiązany jest do złożenia poniższych dokumentów:

• dokumentację medyczną potwierdzającą niepełnosprawność, bądź zagrożenie niepełnosprawnością,

• opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju,

• diagnozę psychopedagogiczną , medyczną jeżeli dziecko taką posiada.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://wokro-soswoswiecim.pl/, zakładka REKRUTACJA.

Koordynatorka programu Monika Hejnar-Nowak, nr tel. 33 84 301 71, wew.50 (p. 119).

 

powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Kierowca:
    Ciesz się, że twoje dziecko jest zdrowe ,i nie potrzebuje wsparcia tych pedagogów, logopedów, nauczycieli wczesnego wspomagania. Problem jest poważny,i dotyczy sporej grupy dzieci z Oświęcimia,i okolic .Następnym razem nie zabieraj głosu.

  2. Przypuszczam, że ten tekst jest po prostu źle napisany, niczego konkretnego nie wyjaśnia i budzi tylko przez swoja niezręczność złe około polityczne skojarzenia.

  3. Drogi ” kierowco” ten program istnieje od kilku lat i jak widać ma się bardzo dobrze 🙂 Jeżeli nie korzystały z niego twoje dzieci i nie wiesz na jego temat absolutnie nic to zachowaj swoje niemądre komentarze dla siebie. Moje dziecko korzystało z tego programu i szczerze polecam w nim udział. Dzięki wspaniałym Paniom które prowadziły terapie, moje dziecko zrobiło ogromne postępy. O wiedzy jaką posiadają, cudownym podejściu dla kazdego dziecka oraz cennych wskazówkach i ogromnym wsparciu rodzica nie wspomnę. A na temat.programu radzę poczytać zanim zacznie się wypowiadać. Pozdrawiam serdecznie Panią Monikę, Madzię, Agnieszkę i Asię 😊

  4. „Za życiem” – uuuu, to nie brzmi dobrze. Sugeruje brak wyboru. Lepiej byłoby „Za życiem ale z możliwością aborcji do 12 tygodnia a w przypadku znacznych uszkodzeń płodu nawet do 8 miesiąca albo po prostu na życzenie”. Nie wróżę temu programowi zbyt długiego, nomen omen, życia.

Send this to a friend