Sport

OŚWIĘCIM. Grad goli i wielkie emocje, hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim nadal z szansą na mistrzostwo

W finale play-off znów byliśmy świadkami dogrywki! Tym razem jednak padła ona łupem Re-Plast Unii Oświęcim, która pokonała GKS Katowice 7:6 i wyrównała stan rywalizacji. Autorem złotego gola w siódmej minucie dogrywki był Ville Heikkinen. Kolejna bitwa odbędzie się już w środę o 18:30.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 7:6 d. (1:0, 3:4, 2:2, d. 1:0)
6:6 Grzegorz Pasiut – Aleksi Varttinen (53:50),
7:6 Ville Heikkinen – Mark Kaleinikovas (66:01, 3/3).

Sędziowali: Paweł Breske, Bartosz Kaczmarek (główni) – Andrzej Nenko, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Minuty karne: 4-10.
Strzały: 36-25.
Widzów: 4000.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:2.
Kolejny mecz: w środę o 18:30 w Katowicach.

Unia: L. Lundin – R. Diukow, K. Jākobsons; K. Sadłocha, K. Dziubiński, M. Kaleinikovas – K. Valtola, J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen (2), H. Karjalainen – P. Bezuška, C. Ackered (2); A. Denyskin, Ł. Krzemień, E. Lorraine – M. Noworyta; S. Kowalówka, D. Wanat, J. Sołtys oraz J. Łoza.
Trener: Nik Zupančič

GKS Katowice: J. Murray (2) – N. Delmas, M. Kruczek, M. Bepierszcz, G. Pasiut, B. Fraszko – A. Varttinen (4), S. Koponen, O. Iisakka, J. Monto, M. Lehtimäki – J. Wanacki, R. Cook, H. Olsson (2), M. Michalski, S. Marklund (2) – D. Lebek, K. Maciaś, S. Hitosato, I. Smal, M. Kowalczuk.