Informacje

OŚWIĘCIM. Do 5 lat więzienia dla nieletniego nożownika

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali nieletniego podejrzanego o zranienie nożem 15 – letniego mieszkańca Oświęcimia.

Do zdarzenia doszło w czwartek (22.07.2021) po godzinie 18.00 przed jednym z bloków na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Podczas kłótni do której doszło pomiędzy 16 i 15 – letnim mieszkańcem  Oświęcimia, starszy scyzorykiem zranił 15 –latka, po czym zbiegł.

Ranny małoletni został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Po badaniach lekarskich u małoletniego stwierdzono cztery rany w okolicy klatki piersiowej, niezagrażające życiu. Małoletni pozostał w szpitalu na obserwacji.

Policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania nieletniego sprawcy. Został on zatrzymany w miejscu zamieszkania, kilkadziesiąt minut po zdarzeniu.  Trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Po wykonaniu wstępnych czynności nieletni został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka. O jego dalszym losie zdecyduje sędzia Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydział Rodzinny i Nieletnich.

W przypadku dorosłego sprawcy uszkodzenia ciała za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Taki jest Oświęcim. Niestety staje się taki coraz bardziej. Selekcja negatywna.

  2. z lat 1960; Budowlanych to dzielnica „zstępnych kieleckich scyzoryków” którzy podobno rodzą się chodzą i umierają ze scyzorykiem w ręku.

  3. „ Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali nieletniego podejrzanego o zranienie nożem 15 – letniego mieszkańca Oświęcimia.” Osoba, która napisała to zdanie powinna wrócić do podstawówki, bo na dziennikarza na pewno się nie nadaje.

  4. Co te dzieci mają we lbach jak łażą z nożami przy sobie.Patologia to jedyne wytłumaczenie.

Send this to a friend