Informacje

KĘTY. Na poddaszu robotnicy znaleźli broń i amunicję

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zabezpieczyli rewolwer z kaburą oraz  trzydzieści sztuk różnego rodzaju nabojów. Militaria zostały znalezione w domu jednorodzinnym przez pracowników firmy budowlanej wykonujących remont poddasza.

W czwartek (06.10.2022) rano 57 – letni mieszkaniec Kęt powiadomił Policję, że  pracownicy wykonujący prace remontowe poddasza znaleźli rewolwer z kaburą oraz  kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju nabojów.

W trakcie czynności na miejscu funkcjonariusze ustalili, że rewolwer z kaburą oraz  trzydziestoma różnymi nabojami był ukryty w wełnie mineralnej ocieplającej poddasze. Ustalili, również iż właściciel nabył nieruchomość trzy lata temu.

Przedmioty zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia ekspertyzy przez biegłego z zakresu badania broni oraz balistyki. W trakcie dalszego postępowania policjanci będą ustalać właściciela militariów oraz okoliczności w jakich znalazły się one na remontowanym poddaszu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Czyżby w Czechach czy Szwajcarii nie było przestępców ?

  Jest jeszcze inny aspekt tej sprawy , umiejetności które potrzebne są w czasie wojennym. Przykład Ukrainy pokazuje jak bardzo pomóc może znajomość zwykłych obywateli podstawowej obsługi broni palnej .

 2. Anonimie – przestępcy, obojętnie jacy, mając dostęp do broni palnej, po prostu zaczną jej używać. Naiwnością byłoby spodziewać się, że każdy obywatel mając pistolet w szafce przy łóżku będzie przez to bezpieczny. Raczej – uzbrojony obywatel wobec uzbrojonego bandyty ma przeważnie znacznie mniejsze szanse. Może więc nie uzbrajać ich w ogóle?
  Do tego dochodzą zapijaczeni bywalcy knajp, narkomani na głodzie, sąsiedzi awanturnicy, nabuzowane testosteronem małolaty, kibole i osoby z zawirowaniami psychicznymi. Dotąd używali pięści, czasem noży, lecz mając pistolet po prostu człowieka, który stanie im na drodze – odstrzelą. Teoretycznie broń można by wydawać na pozwolenie tylko „tym dobrym”. Jednak to tak nie działa. W praktyce jeśli państwo dopuści aby z pół miliona sztuk broni trafiło do obiegu, utraci nad tym kontrolę.

 3. No i mamy , Ziobro jak dowiadujemy się z innych żródeł właśnie podjął jednoosobową decyzję o umorzeniu sprawy o której tu wcześniej wspominałem. A nie powinna to być jednoosobowa decyzja prokuratora-polityka a prawo. Prawo do obrony. Tymczasem prawa tego Polakom się odmawia . I jest to stan zastały od komuny aż do dziś.

 4. Małpo, ale dlaczego porównujesz stany, gdzie masz ogromny problem z przestępczością kolorowych? Porównaj do Szwajcarii

 5. Jestem za liberalizacją dostępu do broni palnej , co prawda nie takiej jak w USA bo tam uwarunkowania społeczno-geograficzne sa całkiem inne niż w Europie, ale jak np. w Czechach czy Szwajcarii.
  U nas jak zwykle nic się nie zmienia ,począwszy od rozumienia przez sądy prawa do obrony koniecznej . Przypomnę sprawę gdzie napadnięta rodzina we własnym domu ,broniła się przed włamywaczem za pomocą noża , w następstwie czego ten zmarł . Członkowi tej rodziny postawiono zarzuty . A przecież wiadomo że w polszy państwo najlepiej chroni obywatela. Niestety jest to tylko przesąd i pozostałość po latach komuny.

 6. Co roku ginie w USA ok 17-18 tysięcy ludzi zamordowanych przy użyciu broni palnej. Przyjmując, że w Stanach mieszka ok. 9 razy więcej ludzi, dawałoby to przelicznik dla Polski – ponad 2000 osób potencjalnie zastrzelonych w wyniku czynów kryminalnych rocznie. Tymczasem obecnie ginie w Polsce w przybliżeniu 20 osób w ciągu roku zabitych z broni palnej.
  Sto razy mniej!

Send this to a friend