Informacje

KĘTY. Kobieta prowadziła pojazd mając w organizmie 0,9 promila alkoholu

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 40 – letnią mieszkankę Kęt podejrzaną o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Kobieta prowadziła pojazd mając w organizmie 0,9 promila alkoholu. Wpadła dzięki spostrzegawczości innej kierującej.

W wigilijną noc (24/25.12.2022) tuż po godzinie 23 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu marki Fiat, jadącego trasą Andrychów – Kęty za którego kierownicą  może siedzieć nietrzeźwa osoba. Informacja natychmiast trafiła do policjantów z Komisariatu Policji w Kętach. Poszukiwany pojazd mundurowi zatrzymali na ulicy Krakowskiej. Badanie stanu trzeźwości 40 – letniej mieszkanki Kęt wykazało 0,9 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kobieta została zatrzymana i trafiła do komisariatu Policji.

W związku z popełnionym wykroczeniem kierowania bez uprawnień, do sądu zostanie przekazany wniosek o ukaranie. Natomiast za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowej zgłaszającej, która swoje spostrzeżenie przekazała operatorowi numeru alarmowego112. W ten sposób wykazała się ona troską o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

 1. Najwidoczniej usłyszała polityczną przemowę na pasterce fanatycznego buca Jędraszewskiego i nie umiała sobie z tym kobieta na trzeźwo poradzić.

 2. Zastanawiam się jakie są przesłanki ustalenia limitu zawartości alkoholu we krwi jako dopuszczalnego dla kierowców. Ponieważ różnice wydają się dość duże.
  0,8 ‰ – Wielka Brytania, Irlandia, Lichtenstein, Luksemburg, Malta
  0,5 ‰ – limit w większości państw, w tym: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Portugalia, Szwajcaria, Włochy.
  0,2 ‰ – Estonia, Norwegia, Polska i Szwecja.
  0,0 ‰ – Czechy, Węgry, Rumunia i Słowacja.
  Nie wiem jak funkcjonują w takich krajach sądy, ale wynika z tego, że kierowca mając w Wlk. Brytanii „pod limit” w ogóle nie będzie karany, podczas gdy z 0,79 ‰ na Węgrzech zostałby chyba rozstrzelany.

 3. Kiedy Policja weźmie się za telefonistów? Dzisiaj trafiłem na dwóch kretynów, którzy podczas pisania zjechali na przeciwległy pas. Za wyścigi na rondach też powinni się zabrać.

Send this to a friend