Informacje

POWIAT. Kierowca próbował uniknąć kontroli trzeźwości

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 39 – letniego mieszkańca gminy Osiek. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie promil alkoholu. Chcąc uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwo próbował uniknąć kontroli drogowej.

W poniedziałek (25.07.2022) rano tuż po godzinie 6  policjanci przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Oświęcimską w Głębowicach. Po sprawdzeniu kilku kierujących funkcjonariusze zauważyli, że kierowca skody ominął inne pojazdy i natychmiast skręcił w boczną uliczkę.  Mundurowi natychmiast pojechali za nim. Kiedy kierujący dostrzegł jadący za nim radiowóz z włączonymi sygnałami uprzywilejowania zjechał na pobocze i zatrzymał się.  Okazało się, że jest to 39 – letni mieszkaniec gminy Osiak. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało jeden promil alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Akcje kontroli stanu trzeźwości kierowców to codzienne zadania Policji. Mają one na celu wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych uczestników, a przez to utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Oświęcimska drogówka dysponuje coraz większą liczbą podręcznych alkotesterów między innymi dzięki wsparciu lokalnych samorządów.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend