Informacje

OŚWIĘCIM. Samorządowcy będą lobbować za połączeniem DWR z autostradą A4

Z inicjatywy starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego została zawiązana koalicja sześciu samorządów, tj. Powiatu Oświęcimskiego i gmin: Chełmek, Libiąż, Miasto i Gmina Oświęcim oraz Jaworzno. Jej celem jest realizacja Drogi Współpracy Regionalnej, która połączy Oświęcim z autostradą A4 i Jaworznem.

Droga Współpracy Regionalnej to inwestycja, której celem od samego początku była współpraca sąsiadujących ze sobą samorządów, w kierunku poprawy układu komunikacyjnego łączącego regiony i zapewniającego harmonijną współpracę na rzecz rozwoju, aktywizacji gospodarczej i społecznej sąsiednich województw – podkreśla starosta Andrzej Skrzypiński.

Prace projektowe nad II etapem Drogi Współpracy Regionalnej będące przedmiotem spotkań zawiązanej koalicji wypracowały wspólne stanowisko w zakresie wyboru wariantu najbardziej wpisującego się w studium koncepcyjne z 2003r., tj. łączącego Oświęcim z Jaworznem i autostradą A4.

– Tylko takie rozwiązanie połączy sąsiadujące ze sobą samorządy i zapewni skomunikowanie stref przemysłowych otwierających nowy rynek pracy oraz pozwoli zagospodarować tereny po byłej kopalni upadowej w Libiążu – dodaje włodarz.

Preferowane przez samorządy warianty Drogi Współpracy Regionalnej łączące Oświęcim z autostradą A-4 i Jaworznem znalazły akceptację Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie i podczas spotkania 6 grudnia br. zostały wybrane do dalszych prac, dla których zostanie sporządzona dokumentacja.

Powiat Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Gadu Gadu translator źle zadziałał? Łatwiej by się czytało gdybyś pisał cyrylicą.

  2. „ludzie platformy zrobięą wszystko aby stalexport znów dostał licencję na A4 na kolejne 25 lat.” – coś wiesz więcej na ten temat, czy tylko tak sobie pisiorzysz w ten piękny poniedziałkowy poranek?

  3. Nie miejmy złudzeń, ludzie platformy zrobięą wszystko aby stalexport znów dostał licencję na A4 na kolejne 25 lat. Już dziś przejazd na jednej bramce kosztuje 15 zł!

  4. Wracają czasy gadania jak za Tuska i Komorowskiego spotkania, popijawy, wyrzerka na koszt podatników. i tyle z tego było. Skrzypiński tylko gada, a czyny to w PLATFORMIE ma nie dla mieszkańxów Oświęcimia. Dla przypomnienia Rada Miasta i Hertik uchwalili do 29% podwyrzki w kodatkach z KOS Komendera i PO Doktorek.

Send this to a friend