Informacje

OŚWIĘCIM. Posiadał amfetaminę i kierował samochodem pod jej wpływem

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed wyeliminowali z ruchu drogowego 35 – letniego  mieszkańca  Sosnowca, podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz kierowanie samochodem pod ich wpływem.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w piątek  (30.09.2022) w Oświęcimiu na ulicy Zwycięstwa.  Tuż po godzinie 18  policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Citroen, który nie trzymał prostego toru jazdy.  W trakcie czynności policjanci ujawnili również, że kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Następnie funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkosensora. Urządzenie w wydychanym powietrzu wykazało śladowe ilości alkoholu, natomiast tester narkotykowy wykazał, że kierowca znajduje się pod wpływem amfetaminy. Podczas przeszukania citroena w saszetce należącej do kierowcy mundurowi odnaleźli kilka zawiniątek z folii aluminiowej w których znajdowała się amfetamina. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany. Do badań toksykologicznych została mu pobrana krew.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend