Informacje

OŚWIĘCIM. Pościg za ulicznym agresorem

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji podczas pościgu zatrzymali 29 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna jest podejrzany o pobicie mężczyzny, a także znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

W czwartek (28.07.2022) rano tuż po godzinie 6 policjanci jadąc ulicą Dąbrowskiego  w Oświęcimiu zauważyli leżącą na chodniku osobę, której pomocy udzielało kilku mężczyzn. Mundurowi natychmiast zatrzymali radiowóz. Od świadków zdarzenia dowiedzieli się, że Pogotowie Ratunkowe zostało już wezwane, natomiast leżącym na chodniku jest ich 24 – letni znajomy, który został pobity przez nieznanego sprawcę.

W rozmowie z pokrzywdzonym mieszkańcem Oświęcimia policjanci potwierdzili fakt pobicia, więc zaczęli ustalać rysopis sprawcy oraz okoliczności zdarzenia. Po chwili z bocznej uliczki wyszedł mężczyzna. Został on rozpoznany przez poszkodowanego jako sprawca pobicia. Mężczyzna widząc, że zbliżają się do niego mundurowi zaczął uciekać. Po kilkuset metrach został obezwładniony. Okazało się, że jest to 29 – letni mieszkaniec Oświęcimia. W trakcie zatrzymania agresor naruszył nietykalność cielesną interweniujących wobec niego policjantów, a także dopuścił się ich znieważenia. Podejrzany trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Jest podejrzany o uszkodzenie ciała 24 – latka, a także znieważenie oraz naruszenie nietykalności interweniujących wobec niego policjantów.

Za uszkodzenie ciała grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Za znieważenie funkcjonariuszy Policji grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie ich nietykalności grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend