Informacje

OŚWIĘCIM. Czy do miasta przyjeżdżają odpady z oczyszczalni Czajka?

Radny Miasta Oświęcim pyta prezydenta Janusza Chwieruta, czy do oświęcimskiej oczyszczalni ścieków przywożone są odpady i ścieki z oczyszczalni „Czajka” w Warszawie?

“Szanowny Panie Prezydencie, na podstawie zapisów Statutu Miasta Oświęcim, rozdział IV, §50, składam interpelację w sprawie odpadów i ścieków przyjmowanych przez Miejsko-Przemysłową Oczyszczalnię Ścieków Sp. z o.o. w Oświęcimiu (MPOŚ). W ostatnim czasie w lokalnej przestrzeni medialnej, głównie w Internecie, pojawiają się informacje publikowane przez mieszkańców Oświęcimiu wskazujące, że do MPOŚ przywożone są odpady i ścieki z Zakładu „Czajka” w Warszawie.
W związku z tym proszę o odpowiedź na następujące pytania:

 • Czy do oświęcimskiej oczyszczalni ścieków przywożone są odpady i ścieki z oczyszczalni „Czajka” w Warszawie? Jeśli tak, to jakie wymierne korzyści dla mieszkańców Oświęcimia ma to przedsięwzięcie?
 • Od jakich podmiotów MPOŚ przyjmuje odpady przywożone samochodami? Proszę o udostępnienie takiego rejestru od początku maja 2019 roku do końca sierpnia 2020 roku.
 • Jaki odsetek spośród wszystkich przyjmowanych ścieków stanowią ścieki od podmiotów zewnętrznych spoza miasta Oświęcim? Z poważaniem”.

Jakub Przewoźnik

Poprzedni artykułNastępny artykuł

40 komentarzy

 1. „Nasz”, „Donoszę uprzejmie”, „@Eugeniusz” – bardziej się postaraj, na kilometr wydać, że to ty piusiurkowaty trollu.

 2. Pan radny Przewoźnik, podobnie jak tzw. Rzecznik Praw Dziecka, nie wymaga głębszej analizy psychiatrycznej, choroba jest widoczna gołym okiem. Jeszcze tylko do hotinka: nie ubliżaj Panu Prezydentowi Lechowi Wałęsie, bo dzięki Jego odwadze i hartowi ducha, możesz dziś pisać co chcesz i nikt Cię za to nie rozlicza. To się nazywa Wolność Słowa. To Lech nam ją wywalczył i za to dostał nagrodę Nobla. Każdy kto poniża Lecha, nie zasługuje na szacunek i jest wrogiem wolnej, demokratycznej Polski.

 3. Trzaskowski stwierdził w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, że obydwie awarie w „Czajce” to efekt zaniedbań poprzednich ekip. Podobno odziedziczył źle zrobiony przesył, gdzie nagromadziła się masa błędów, popełnionych przez ludzi, którzy ten projekt planowali i realizowali.

  Twierdzi, że błędne decyzje zaczęły się ponad dwadzieścia lat temu i dotyczyły wszystkich ekip rządzących Warszawą. To trup w szafie, który rzekomo odziedziczył.

 4. Im to poprostu sprawia przyjemność. Pewnie za młodu ucinali podwórkowym kotom ogony i rozgrzebywali mrowiska.

 5. Zapewne głosowała Pani na Trzaskowskiego, jak większość mądrych mieszkańców Oświęcimia, dlatego broni Pani tego tęczowego pajaca, odpowiedzialnego za katastrofę ekologiczną w Warszawie.

 6. Komentarze pod newsami na tym portalu to jeden wielki ŚCIEK! ŚCIEK nie mający sobie równych.
  Żadne nieczystości, z Czajki, czy innej oczyszczalni nie trują tak jak to co ludzie tutaj wypisują. Aż dziw, że redakcja toleruje taki poziom 🙁
  Widać, że ludzie nic merytorycznego nie potrafią wnieść do niczego. Jad, frustracja, złośliwość…

 7. To w taki razie skąd 600 miliardów długu publicznego przez ostatnie 4 lata przy fantastycznej górce do lutego 2020 w koniunkturze gospodarki światowej? Dlaczego inne, cywilizowane kraje korzystając z niej, odkładały sobie na czarną godzinę, a my – wprost przeciwnie? Raczej nie robisz zakupów sklepach, więc nie wiesz jak poszły w górę ceny. A może chciałbyś kupić sobie mieszkanie? Czyżby to znowu spisek Sorosa? Pewnie tak.

 8. Oj panie makiaveli, probujesz ich tlumaczyc ale nie wyszlo. Geniusz Rostowski wymyslil (bardzo dlugo mu to zajelo), ze pieniadze na 500+ znalazly sie dzieki reformom jakie przeprowadzilo PO(ktore to byly reformy juz nie powiedzial)…

 9. Aj. Temat „zachowania dziedzictwa poprzednich pokoleń” musi być nacechowany politycznie skoro wyłączono pod nim komentarze 😉

 10. E sono tanto semplici li uomini, e tanto obediscano alle necessità presenti, che colui che inganna troverrà sempre chi si lascerà ingannare.

 11. Rostowski rozumował logicznie – dziesiątków miliardów na dodatkowy socjal w budżecie nie było i być nie mogło. Nie przewidział tylko, że pis te pieniądze dodrukuje. Teraz zadłużenie Polski wynosi już 1,5 biliona złotych, ale kto by tam się przejmował, skoro wybory wygrane.

 12. Gościu, który tak bije pianę absolutnie nie powinien więcej zostać wybrany na radnego. Przecież to absurd. Panie Przewoźnik proszę zająć się pracą na rzecz Oświęcimia a nie bzdurami. My polityki w samorządzie nie potrzebujemy tylko działania na rzecz Oświęcimia. Jestem zbulwersowany. chyba nie za to bierze się w samorządzie publiczne pieniądze.

 13. rafałek puscił POzdrowienia dla dulczeSSY ,w wolnym mieście Gdańsk.

 14. Jak widać szambo wybiło nie tylko w *Czajce” ale również w internetach, prosto „spod palców” pro-PiSowskich hejterów. Niektórzy nawet nie wysilają się na własną opinię i kopiują cudze komentarze (albo bluzgają tą samą sieczką spod zmienionego nicku)
  Tak czy inaczej najciekawszy jest fakt, że to właśnie temat fekaliów, szamba i ścieków tak bardzo pobudza tych „znafców”. Czyżby władała nimi siła przyzwyczajenia do tego co co oferuje na codzień telewizja publiczna?
  Pozostaje nam tylko się tego domyślać. I współczuć…

  Pozdrawiam myślących samodzielnie.

 15. Tęczowy obłudnik do prowadził do katastrofy, natomiast brunatny obłudnik doprowadził Polskę do upadku. Kasa pusta, instytucje nie działają. Za to przydupasy mają pełne kieszenie i brzuchy.

 16. Znowu miłujący Boga i bliźnich katolicy obrzucają się błotem. Tak trzymać panie i panowie, Lucyfer już na was czeka. No chyba, że wasza wiara jest tylko na pokaz.

 17. Czajkowski, człek POrażka.Jakie miasto taki rafalala.Brunatna fala już płynie.Prezydent Czajkowski to brzmi dumnie 😂😂😂😂😂🙃🙃🙃

 18. Rafał Trzaskowski tworzy podobno obywatelski ruch „Nowa Czajka” (przedtem planował go nazwać „Nowa Solidarność”). Zapewne wielu mieszkańców naszego miasta, którzy tłumnie głosowali na niego jako kandydata na prezydenta, poprze ten ruch i zostanie jego członkami.

 19. hotlin, rysiu, kazimierz i im podobni – dajcie się dobrze przebadać psychologom i pedagogom. Wami kieruje frustracja. Nie róbcie tego co robicie. To może was zabić !

 20. Po prostu ścieki z Czajki płyną do Oświecimia Wisłą pod prąd. Brawo panie radny.

 21. Ścieków cysternami chyba nie wożą – za zimną wodę i ścieki w Warszawie płacą poniżej 10 zł za metr sześcienny, czyli taniej niż w Oświęcimiu. Odpadami też szybko by zapchali oświęcimskie wysypisko. Koszty śmieciowe w Warszawie mają wysokie bo ludzie w blokach za śmieci płacą miesięcznie 65 zł od osoby. Eksperci z politechniki długo rurę badali i stwierdzili (podobno za 7 mln zł), że w zasadzie wszystko jest OK, jedynie wykonano ją z innego materiału niż zakładał projekt.

 22. Uwielbiam takie pytania z tezą:) W stylu czy to prawda ze bije pan żonę?:) Nikt nie wierzy w zaprzeczenie .Wazne ze smród i podejrzenie się uniesie:):)A i temat bardzo nośny .:)Manipulacja na poziomie zerówki .Sympatie polityczne osoby”pytającej” też jakby oczywiste:) Nikt nie jest zdziwiony jednym słowem…

 23. No ale czegoście się po swoich nominatach spodziewali ? Że będziemy w Osw projektować układy scalone ? :):):) To miasto już dawno obrało kurs na neutralizację gówna (oczywiście pod płaszczykiem miasta pokoju). To jest nasza misja. Poziom nauczania w oświęcimskich szkołach idealnie wpisuje się w kwalifikacje potrzebne w sortowni odpadów. W przychodniach już traktują pacjentów jak śmieci.
  Za to dziury w jezdniach mamy załatane, ronda dopieszczone. Nic tylko czekać na kolejny transport fekaliów.

 24. Zaborska jest droga powiatową (Starosta Oświęcimski), a Batorego miejską (Prezydent Miasta). Drogę projektują firmy wyłonione w przetargu a nie urzędnicy opłacani gorzej niż panie pracujące w Biedronce.

 25. @j-23 Na ulicy Batorego budowanej od podstaw winny jest projekt ( projektant? ), który umieścił kolektory pod jezdnią.

 26. W tej chwili nieważne kto otwierał, trzeba usunąć awarię jak najszybciej. Zamiast zebrać fachowców i radzić co z tym zrobić to się wzajemnie oskarżają. Teraz politycy nie patrzą jak to zrobić, tylko haki się liczą. Dowalić przeciwnikowi, nawet niektórzy się cieszą z tej awarii. A tak naprawdę to są w urzędach odpowiedni ludzie, którzy są za to odpowiedzialni i to oni powinni za to odpowiedzieć. Nie przesądzam, czy są winni czy nie. Trzeba to sprawdzić a potem ferować wyroki. W każdym Urzędzie Miasta są za to odpowiedzialni ludzie. Czy są kompetentni ? Tego nie wiemy, niech to sprawdzą odpowiednie służby. U nas w Oświęcimiu przykładem partactwa jest ulica Batorego obok PEC-u. Kanały „biją” po kołach aż huczy. Tak samo droga, bodajże Zaborska od ronda pod wieżowcami do PEC-u. Wszystkie kanały w dziurach. I to akurat w tym miejscu że nie da się wziąść między koła. Kierowcy wiedzą o czym piszę. Czy za to jest odpowiedzialny Prezydent miasta? Pośrednio tak. Ale głównie pracownicy Urzędu, którzy odpowiadali za odbiór tych ulic. Nie ferujmy wyroków politycznych bo to do niczego nie prowadzi tylko do eskalacji nienawiści.

 27. I to ustali prokuratura,kto jest de facto jest winien nie zaniedbań a psucia. Psucia państwa, psucia środowiska, psucia spuścizny jaka zostawiamy kolejnym pokoleniom.

 28. Obatelu to tow. Kaczyński był odpowiedzialny za budowę ruły. Specjalnie napisałem ruły. 🙂

 29. Dobrze, że Trzaskowski nie został prezydentem Polski, wyjątkowy nieudacznik i blagier.

Send this to a friend