Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. 30 maja pierwszy spływ kajakowy

Ubiegłoroczne kajakowe spływy Sołą cieszyły się ogromną popularnością. Również w tym roku nie  powinno zabraknąć amatorów takiej formy rekreacji. Pierwszy spływ zaplanowano na 30 maja. Kolejne terminy to 13 czerwca, 4 i 25 lipca oraz 8 i 29 sierpnia.

Zapraszamy mieszkańców i gości miasta na kajaki, aby sami przekonali się, jak pięknie prezentuje się Oświęcim widziany od strony wody. Będzie to też okazja do podziwiania piękna przyrody nadsolańskiego nabrzeża i wspaniałego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą wykwalifikowani ratownicy Miejskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Oświęcimiu. Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „MOTOR” Andrychów zapewni odpowiedni sprzęt.

Wypożyczalnia na bulwarach, prowadzona przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, czynna będzie od 12 do 17. Bilet za miejsce w kajaku wynosi 12 złotych, a ulgowy 8 zł. Osoby małoletnie mogą korzystać ze sprzętu wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dzieci poniżej piątego roku życia nie mogą korzystać z atrakcji. Liczba kajaków jest ograniczona.
Organizatorzy przypominają, że spływy są organizowane przy sprzyjających warunkach pogodowych i odpowiednim poziomie wody w Sole.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Chłopy to są reklamy AdSense, które śledzą jakie treści czytasz i klikasz. Zapisujesz się na kampus?

  2. Gdy wchodzę na ten portal wyskakuje mi baner akcji Campus Polska Przyszłości. Przypadek ? Nie sadzę.

    Po Osw krąży plotka, że w obliczu agonii PO, Trzaskowski odpala szalupę ratunkową i chce do niej załadować platformianych intelektualistów. Wędkę zarzucił też w samorządach gdzie chce zrekrutować ludzi odnoszących sukcesy na polu rozwoju, wdrażania nowoczesnych technologii i przestawienia Polski na bardziej nowoczesne tory z jednoczesnym odejściem od topienia miliardów w infrastruktuę z betonu. Prawdopodobnie przestudiował przykład Hiszpanii, która utopiła miliardy Euro w infrastrukturze i teraz ma 30% bezrobocie wśród młodych.

    Mówi się, że w tym programie ważną rolę ma odegrać Janusz Chwierut. Sądzicie, że ma szanse ?

Send this to a friend