Informacje

OŚWIĘCIM. Norwegowi Ingebrigt G. grozi dożywocie. Sąd przedłużył areszt tymczasowy

Oświęcimski sąd rejonowy przedłużył w środę o 3 miesiące areszt dla Ingebrigta G., Norwega podejrzanego o zabójstwo Polki i uprowadzenie dziecka. „Sąd przedłużył areszt tymczasowy podejrzanego o 3 miesiące” – powiedział zastępca prokuratora rejonowego w Oświęcimiu Mariusz Słomka.

Ingebrigt G. został 29 grudnia ubiegłego roku ekstradowany do Polski z Danii, gdzie zatrzymała go policja. Wczoraj stanął przed prokuratorem w Oświęcimiu, który przedstawił mu zarzuty zabójstwa i uprowadzenia małoletniej dziewczynki. Mężczyźnie grodzi kara do dożywocia.

Podejrzany we wtorek złożył obszerne wyjaśnienia. „Z uwagi na ich obszerność, jak też inne okoliczności, muszą one zostać poddane analizie i zweryfikowane” – powiedział prokurator Mariusz Słomka. Śledczy nie ujawnił, jak podejrzany zrelacjonował tragiczne wydarzenia. Nie powiedział również, czy się przyznał do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Prokurator Słomka przypomniał, że Ingebrigt G. był ścigany na podstawie listu gończego, który był wydany w oparciu o postanowienie sądu o tymczasowym aresztowaniu na 14 dni. „Z chwilą przejęcia go przez polskie organy ścigania zaczął biec ten okres” – wyjaśnił. W środę rano oświęcimska prokuratura wystąpiła do miejscowego sądu o przedłużenie aresztu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend