Informacje

OSIEK. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy, miał 3,2 promila alkoholu

Mieszkaniec Osieka wzorowo zareagował widząc przestępstwo drogowe. Mężczyzna ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało 51 – letni mieszkaniec gminy Osiek, wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 3 promile  alkoholu, zakaz kierowania, a także cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (23.05.2021). Tuż po godzinie 13.00 na ulicy Zamkowej w Głębowicach osieczanin zauważył, że jadący przed nim samochód marki Renault wykonuje dziwne manewry drogowe. Styl jazdy sugerował, że za kierownicą auta może znajdować się nietrzeźwy kierowca.  W związku z tym osieczanin wyprzedził go, po czym zwalniając prędkość zmusił renault do zatrzymania się. Następnie podbiegł do pojazdu i po upewnieniu się, że za kierownicą siedzi pijany mężczyzna, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił Policję.

Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę, którym okazał się 51 – letni mieszkaniec gminy Osiek. W jego pojeździe policjanci ujawnili pustą butelkę po wódce. Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3,2 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał zakaz kierowania oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym, w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi grozi kara pozbawienia wolności o lat 5.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje Pan Damian, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie dokonał jego ujęcia, nie dopuszczając, aby drogowy przestępca kontynuował jazdę.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend