Informacje

ZATOR. Robotnicy znaleźli 100 letni pistolet

W piątek 22 listopada policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zabezpieczyli przedwojenny niemiecki  pistolet.  Ukrytego w ścianie Erfurta z 1918 roku znaleźli pracownicy prowadzący rozbiórkę domu.

Do odnalezienia broni sprzed ponad stu lat doszło w Zatorze na terenie jednej z posesji przy ulicy Kościuszki. Tuż po godzinie 16.00 pracownicy prowadzący rozbiórkę starego przedwojennego budynku, w jednej ze ścian domu znaleźli pistolet. O nietypowym znalezisku natychmiast powiadomili Policję. W trakcie czynności na miejscu policjanci zabezpieczyli broń, którą okazał się pistolet marki Erfurt z 1918 roku.

Pistolet został zabezpieczony w celu przeprowadzenia ekspertyzy przez biegłego z zakresu badania broni oraz balistyki.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Redaktorze! To jest pistolet Luger P08/inaczej Parabellum/,produkowany do 1918 w arsenale w Erfurcie! Po 1918 dużo sprzedano doFinlandi.Linie produkcyjne przeniesiono do Berlina.Produkowawawa2w2wwwwwwwwwwano również w Deutsche Waffen-und Munitions Fabriken w Karlsruhe-oznaczenie DWM.Standartowa broń oficerska 1 i 2 wojny

  2. A skąd to wiadomo? 🙂 To, ze w ścianie był niemiecki pistolet jeszcze o niczym nie świadczy a znalezisko naprawdę ciekawe, szczególnie, że pistolet wydaje się być w bardzo dobrym stanie.

  3. Czyli wiadomo, że w 1918 roku tu była linia frontu Niemcy-ZSRR. No bo Erfurt to niemiecki pistolet. W sumie ciekawe znalezisko.

Send this to a friend