Informacje

ZATOR. Poszukiwany przez angielską policję

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 35 – letniego mieszkańca Zatora, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Jak się okazało mężczyzna był również poszukiwany przez angielską Policję.

W trakcie czynności mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej  policjanci ustalili,  że 35 – letni mieszkaniec Zatora, który przez kilka ostatnich lat przebywał w Anglii, powrócił do Polski i może trudnić się rozprowadzaniem środków odurzających.  Ponadto okazało się, że mężczyzna był również poszukiwany przez angielską Policję celem ustalenia aktualnego miejsca pobytu.

Funkcjonariusze ustalili adres mieszkania, w którym mężczyzna się ukrywał, a następnie w dniu 29 stycznia 2019 przystąpili do zatrzymania. W mieszkaniu zastali 35 – latka, a podczas przeszukania pomieszczeń, które wynajmował ujawnili woreczki z niewielką ilością środków odurzających w postaci marihuany oraz  amfetaminy. Ponadto policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz kilkadziesiąt pustych woreczków strunowych.

Podejrzany o posiadanie narkotyków trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.  Na podstawie zebranych dowodów 35 – latkowi został przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających. Policjanci w toku dalszego dochodzenia zweryfikują czy mężczyzna trudnił się również rozprowadzaniem narkotyków, o czym świadczyć mogą m. in. zabezpieczone akcesoria do ich porcjowania.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za ich rozprowadzanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend