Informacje

ZATOR. Pijany kierowca mógł wpaść do rzeki

W nocy z 8/9 stycznia 2019 w Grodzisku gm. Zator, w pobliżu jazu na rzece Skawie,  policjanci zatrzymali 29 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie posiadał również prawa jazdy. Pijany rajd został w porę przerwany dzięki reakcji trzech młodych mieszkańców Gminy Zator. Gdyby nie ich rozsądne zachowanie nietrzeźwy i nieświadomy zagrożenia sprawca mógłby wpaść do rzeki.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 23.00 w nocy z wtorku na środę. Trzech młodych mieszkańców Gminy Zator: 24 – letni oraz dwaj jego 20 – letni koledzy, w Grodzisku na ulicy Jazowej, zauważyło samochód marki  Opel Corsa, którego styl jazdy sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy. Mężczyźni natychmiast pojechali za oplem który skręcił w boczną drogę prowadzącą nad brzeg rzeki Skawy. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów opel zatrzymał się. Powyższy fakt wykorzystali mieszkańcy Gminy Zator. Podeszli do pojazdu i zauważyli, że mężczyzna siedzący za kierownicą zasnął. Kiedy otworzyli drzwi potwierdzili wcześniejsze spostrzeżenia. Kierowca był pijany. W związku z tym natychmiast wyjęli kluczyki ze stacyjki opla i powiadomili Policję.

Policjanci przejęli kierowcę, którym okazał się 29 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3,27 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania.  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje wzorowe zachowanie mieszkańców Gminy Zator: Tomasza,  Damiana i Adriana, którzy widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowali i nie dopuścili, aby ten kontynuując jazdę doprowadził do tragedii na drodze.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend