Informacje

ZATOR. Nowe inwestycje w Energylandii

Energylandia nie poprzestaje na dotychczasowych inwestycjach i już w wkrótce rozpocznie budowę największego w Europie Mega Coastera o nazwie HYPERION. Wysokość spadku w konstrukcji tego Mega Coastera osiągnie aż 80 metrów, znów wagoniki poruszające się po niej rozpędzą się do prędkości  140 km/h.

Producentem instalacji będzie szwajcarska firma INTAMIN, lider w branży, który dostarcza roller coastery oraz inne atrakcje do największych parków rozrywki na świecie, takich jak Six Flags czy Universal Studios w USA, Parków Disneyland, a także Ferrari World w Abu-Dhabi.

Mega Coaster będzie potężną konstrukcją, zapewniającą największy w Europie, aż 80-metrowy spadek, który jest o 2 metry dłuższy od zjazdu Shambhala w parku Port Aventura w Hiszpanii (aktualnie drugiego najwyższego i najszybszego roller coastera typu Hyper Coaster na starym kontynencie). Mega Coaster w Energylandii będzie posiadał pierwszy spadek schodzący do dołu o głębokości około  4 metrów. Wysokość samego wjazdu na szczyt konstrukcji wyniesie aż 77 metrów, stając się najwyższym wyciągiem w Europie. Planowana inwestycja posiadać będzie także najbardziej stromy pierwszy spadek, mający aż 84 stopnie, czego nie spotkamy w żadnej innej kolejce górskiej w europejskich parkach rozrywki. Podobnie z resztą jak  prędkości – ponad 140 km/h, którą osiągną wagony, zabierające 28 pasażerów i poruszające się po torze o długości 1450 metrów.

Projektując nasz nowy Roller Coaster uwzględniliśmy najnowsze badania ogłoszone w czasie EAS w Barcelonie o dynamice atrakcji oraz poziomie pozytywnych emocji, a co za tym idzie atrakcyjności urządzenia. Wybraliśmy najbardziej optymalne rozwiązania w tej dziedzinie. – dodaje Kris Kojder.

Hyperion będzie drugim najwyższym i najszybszym Roller Coasterem w Europie, ustępując miejsca jedynie Red Force, znajdującym się w Parku Ferrari Land.

Kolejnym elementem wyróżniającym tę konstrukcję jest tak zwany efekt Super-Splash, uzyskiwany dzięki przejazdowi kolejki po specjalnej sekcji wodnej. Potężne zsynchronizowane z pociągiem dysze wyrzucą w górę, wysokie na kilkanaście metrów strumienie wody, symulując zderzenie wagonów z taflą sadzawki, tym samym generując wspomniany efekt. Mega Coaster w Energylandii będzie mógł w ciągu godziny obsłużyć do 1500 pasażerów.

Nowy cel podróży dla zagranicznych turystów.

Informacja o spektakularnym Roller Coasterze poruszyła zarówno fora branżowe jak czasopisma specjalistyczne na całym świecie. Przybycie do Polski zapowiedziało już wiele fanklubów oraz redakcji związanych z parkami rozrywki między innymi z USA, Niemiec czy Holandii. Mega Coaster w Energylandii to wielka szansa dla rozwoju polskiej turystyki oraz zwiększenie atrakcyjności nie tylko Parku Rozrywki Energylandia, ale także Polski na tle innych krajów europejskich. Z pewnością ta inwestycja przyciągnie do naszego kraju gości z całego świata.

Parametry techniczne HYPERION Mega Coastera:

  • – 80 m – pierwszy spadek – największy w Europie
  • – 77 m – wysokość podnoszenia – najwyższy wyciąg Roller Coastera w Europie
  • – 142 km/h – najszybszy Roller Coaster w Europie
  • – 84 ° – najbardziej stromy w Europie pierwszy spadek Mega Coastera
  • – 1450 m – długość toru   – 28 – liczba pasażerów pociągu    – 1350-1500 – przepustowość atrakcji

Pierwszy Hotel Energylandii.

W najbliższych latach 2019-2020 wybudowany zostanie pierwszy hotel dedykowany rodzinom. Będzie on pierwszym z planowanego całego kompleksu hotelowego zlokalizowanego wokół Energylandii.

Hotel ten wybudowany będzie w standardzie 4 gwiazdkowym. Wyróżniać się będzie włoską architekturą nawiązującą do pięknej Wenecji i charakterystycznych kamienic ulokowanych wokół kanału z gondolami. Centralna część zabudowany zostanie przeszklona tworząc przytulne patio z kawiarniami i punktami usługowymi. Na parterze znajdzie się także kompleks SPA z rozbudowaną ofertą zabiegów relaksacyjnych.

Cały hotel podzielony zostanie na 2 części:

– noclegową, w której każdy pokój posiał będzie wyjątkowe dziecięce akcenty

W części tej znajdzie się też duża bawialnia dla dzieci.

– konferencyjno-restauracyjną, stwarzająca idealne warunki do organizacji imprez okolicznościowych, spotkań branżowych, czy biznesowych. Znajdą się tu dwie restauracje jak i dwie sale konferencyjne, które będzie można scalać w jedną potężną przestrzeń.

Pierwszy hotel Energylandii oferować będzie 120 pokoi / apartamentów w tym 530 łóżek. W część konferencyjnej łączna, maksymalna ilość miejsc wyniesie około 456.

Rewaloryzacja Energylandii 2018.

Park Rozrywki Energylandia w nowym sezonie doczeka się rewaloryzacja. Oznacza to, że na istniejącej już zabudowanej przestrzeni przybędą w ogromnej ilości tereny zielone, wzbogacone zostaną alejki nowymi dekoracjami, scenografiami jak i rozbudowaną przestrzenią releksacyjną. Pojawią się nowe atrakcyjne skwery, a wejścia do atrakcji przybiorą zupełnie nową, naturalną odsłonę. Zmodernizowana zostanie także infrastruktura wewnętrzna, tj. chodniki, alejki.

Nowy obszar do zabowy.

Na konferencji prasowej wieńczącej sezon 2016 podaliśmy informację o planowanych 112 hektarach docelowej powierzchni, która ma być zabudowana w przeciągu najbliższych 7 lat! Planowany teren rozbudowy do roku 2020 został powiększony do rozmiarów 150 hektarów. Obszar ten pozwoli Energylandii plasować się w czołówce największych parków rozrywki w Europie, co z pewnością przyczyni się do zwiększonej liczby Odwiedzających z krajów Europy zachodniej.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. z tymi korkami to prawda, droga nr 44 dobra jest na ruch lokalny i to wszystko, wiedzą to wszyscy którzy np. starają się w niedzielny wieczór przejechać przez Oświęcim w kierunku na Tychy

  2. Bez przessdy‼️Korki są wszędzie w Zatorze, w Warszawie, w Mediolanie i Los Angeles 😉 tego nie przeskoczymy a rozwój i przedsiębiorczość powinna być inspiracją dla Wszyskich.

  3. Zakorkowane drogi ,razem cztery ,prowincjonalnego Zatora to kolejne atrakcje dla turystów 3 godz w korku i minuta rollercoastera

Send this to a friend