Informacje

ZATOR. Nie ustąpił jadącemu motocykliście

W sobotę 20 lipca 2019 roku około godz. 17.00 w Zatorze na ul. Krakowskiej na drodze krajowej nr 44 doszło do poważnego wypadku drogowego. Kierujący pojazdem m-ki WV 82letni mieszkaniec Zatora jadący w stronę miejscowości Spytkowice wykonując manewr skrętu w lewo w kierunku m. Smolice nie ustąpił prawidłowo jadącemu z przeciwka kierującemu motocyklem m-ki Honda 27 letniemu mieszkańcowi Gminy Oświęcim i doprowadził do zderzenia tych pojazdów. 27 latek z poważnym urazem głowy, nieprzytomny przetransportowany został został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie. Droga krajowa nr 44 była zablokowana całkowicie, jednak w chwili obecnej  ruch odbywa się wahadłowo.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Hm dodane 7godz, wypadek 20.07 i ruch nadal odbywa sie wahadlowo ? Jak sie kopiuje od kogos artykuł to wypadałoby go najpiew przeczytac 🙂

  2. Szkoda na zdrowiu wielka, wyrażam współczucie dla rannego, życzę powrotu do dobrego zdrowia. Kierowca samochodu nie ustąpił motocykliście (chyba?) to fakt, pewnie poniesie konsekwencje. Czy młody motocyklista ze swojej strony zadbał o siebie należycie? Widzimy w tle przystanek, skrzyżowanie c łuk drogi, ciągłe linie, w obrębie przystanków zwykle jest ograniczenie prędkości, jednak żadnych znaków nie zastąpi przewidywanie, które czasem odbiera manetka gazu, często też „słuszny” wiek.

Send this to a friend