Kultura

ZATOR. Kolejny sensor pomiaru powietrza

Uprzejmie informujemy, ze na terenie Gminy Zator zainstalowano pierwszy sensor jakości powietrza, dzięki któremu możliwe jest sprawdzenie aktualnego stopnia zanieczyszczenia powietrza.

Czujnik zbiera informacje dotyczące m.in. pyłów zawieszonych: PM 2.5, PM 10, temperatury, ciśnienia, wilgotności, a także innych parametrów. W oparciu o te dane sensor za pomocą barwnej skali w przystępny sposób informuje o aktualnym stanie powietrza.

Urządzenie zostało zainstalowane na budynku Centrum Aktywizacji Zawodowej przy ul. Juliusza Słowackiego 15 w widocznym miejscu, tak aby przechodnie bez dostępu do Internetu również byli świadomi poziomu zanieczyszczeń. Wyposażone jest w diody, które świecą się na zielono lub czerwono, zależnie od tego, czy zanieczyszczenie przekracza normy.

Sensor Airly wykorzystuje metodę laserową pomiaru jakości powietrza, stosowaną także w oficjalnych stacjach monitoringu. Jakość powietrza można sprawdzić online. Wyniki pomiaru dostępne są na stronie https://airly.eu/pl/

Każdy może również zainstalować darmową aplikację do śledzenia pomiaru jakości powietrza: aplikacja na Android lub aplikacja na iOS.

Zator.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. czujniki wyłączone mimo , że norma przekroczona o kilkaset % sobota 27-01-2018 godz.22

Send this to a friend