Informacje

Zakłady bukmacherskie: zarządzanie bankrollem i zasady bankowe

Celem wszystkich graczy jest osiągnięcie zysku z zakładów. Każdy z nich jest inwestycją, która musi być dokonana z pozytywnymi oczekiwaniami matematycznymi i generować dochód. Pomoże to w dokładnej analizie, a co za tym idzie, w prawidłowym prognozowaniu, a także w efektywnym zarządzaniu bankrollem. Udane zakłady bukmacherskie to dyscyplina, analityka i kontrola emocji.

Zakłady bukmacherskie i zarządzanie depozytami – dlaczego to ważne?

Pula w licytacji jest tak samo ważna, jak znalezienie potencjalnie przynoszącego zysk zakładu. Właściwa alokacja środków pozwoli Ci utrzymać się na powierzchni nawet przy ujemnym ROI, a przy dodatnim będziesz w stanie efektywniej wykorzystać kapitał. ROI to wskaźnik zwrotu z inwestycji. Pozwala skorelować otrzymany zysk z kwotą wydaną na obstawianie u bukmachera online, takiego jak  np. https://rabona.com/pl/sport.

Na dłuższą metę zakłady z dodatnim ROI z pewnością przyniosą dochód, ale przy odpowiednim zarządzaniu saldem zyski można wielokrotnie pomnożyć. Z reguły obstawiający, który regularnie przegrywa pieniądze, w 99% przypadków robi to nie z powodu braku doświadczenia, ale z powodu niewłaściwego podziału posiadanych środków.

Co każdy początkujący wiedzieć powinien

U podstaw wszystkich zakładów sportowych leży czynnik finansowy.  Zanim postawisz zakład, musisz wpierw zgromadzić na swoim koncie środki do gry. Zarządzanie bankrollem to bardzo ważny proces, który należy traktować z wielką odpowiedzialnością. Nasze najważniejsze wskazówki to:

➔                Konieczne jest wydzielenie kwoty, która może potencjalnie zostać utracona.

➔                Zakłady nie mogą pochodzić z ostatnich pieniędzy, pożyczonych, ani środków odłożonych na opłacenie rachunków.

➔                Zawsze ustalaj limity zakładów oraz przegranych, dzienne i tygodniowe.

➔                Obstawiaj tylko sprawdzone wydarzenia w sporcie; takie, które rozumie początkujący.

➔                Zawsze trzymaj się strategii finansowych.

➔                Przed obstawieniem przeprowadź dogłębną analizę dowolnego wydarzenia.

➔                Stale podnoś swój poziom i zdobywaj nowe doświadczenia.

➔                Miej emocje pod kontrolą.

➔                Nie przyjmuj długich zakładów akumulowanych.

➔                Nie stawiaj wszystkich pieniędzy na raz i nie przekraczaj ustalonych limitów.

Uwaga! Początkującym zaleca się ograniczenie do 3% posiadanych środków. Na pierwszym etapie ważne jest wykorzystanie istniejących modeli i strategii finansowych, ale z doświadczeniem lepiej stworzyć własne. Najbardziej optymalną opcją na początek jest dokładnie stały procent (płaski)

Po każdym zakładzie, niezależnie od jego wyniku, bankroll ciągle się zmienia. Biorąc pod uwagę konieczność ścisłego przestrzegania dyscypliny finansowej, konieczne jest samodzielne określenie procentu, który będzie codziennie wykorzystywany na zakłady.

Główne błędy graczy

All-in. Możesz być w 100% pewien zdarzenia, ale nie jest to żaden powód, aby obstawiać całą wpłatę na jego wynik. Bez względu na to, jakie są szanse powodzenia, obstawiaj ściśle określoną kwotę, nie przekraczającą 1-3%.

Frustracja serią nieudanych zakładów. Jeśli wybrałeś określoną strategię obstawiania, musisz jej przestrzegać we wszystkich sytuacjach. Często po serii przegranych gracze podnoszą stawki w celu odzyskania pieniędzy, co zwiększa ryzyko utraty wpłaconych środków. Najlepszym posunięciem w takiej sytuacji byłaby chwilowa przerwa w grze.

Brak statystyk zakładów. Rejestruj każdy ze swoich zakładów, co pokaże Ci, na co wydajesz pieniądze, jakie kwoty stawiasz i jaki dochód osiągasz na zakładach sportowych u konkretnego bukmachera.

Streszczenie

W tym artykule przedstawiliśmy  tylko podstawowe zasady zarządzania finansami w zakładach bukmacherskich.Istnieje wiele odmian strategii finansowych – niektóre z nich są znane ze swojej agresywności, a inne wręcz przeciwnie, są zbyt konserwatywne. Twój sukces w obstawianiu będzie w dużej mierze zależał od tego, jak umiejętnie zarządzasz swoimi funduszami.

art. partnerski

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend