Informacje

Zakłady bukmacherskie to nie tylko obstawianie meczy. Nietypowe zakłady u bukmacherów

Większości osób zakłady bukmacherskie kojarzą się jedynie z obstawianiem meczy. Co bardziej zaznajomieni z tematem wiedzą jednak, że to jedynie wierzchołek całej góry możliwości. Obstawiać mecze można na wiele sposobów – możemy obstawić końcowy rezultat meczu lub skupić się na jakiejś jego części, np. tenisowym secie bądź gemie. Możemy też przewidywać ile rzutów rożnych padnie w danym meczu piłkarskim, a także czy dany żużlowiec przekroczy w meczu określoną liczbę punktów. Możliwości jest naprawdę sporo. Co jednak gdy obstawianie meczy już się znudzi? Perspektywa obstawiania nadal jest szeroka.

Firmy bukmacherskie mają w swojej ofercie wiele wydarzeń specjalnych – tu ciężko szukać konkretnego klucza do ich doboru. Z jednej strony możemy bowiem obstawiać wyniki wyborów parlamentarnych, a z drugiej przewidywać… np. rozwój fabuły jakiegoś serialu. Tak było choćby przy okazji premiery 3. sezonu popularnej produkcji „La Casa De Papel”. Firma bukmacherska LV Bet przygotowała specjalną ofertę, która pozwalała m.in. obstawiać który z bohaterów zginie w tej serii oraz jakie losy spotkają poszczególnych aktorów. Tym którym udało się trafić w zakładach, pewnie już chodzi po głowie kiedy wyjdzie 4. sezon „Domu z Papieru”?

Zarobić bowiem można podobnie jak przy obstawianiu sportu – zasady działania zakładów są takie same. Ich różnorodność także jest równie bogata, a co za tym idzie każdy może znaleźć tematy sobie bliskie. W ofercie wspomnianego bukmachera LV Bet możemy znaleźć jeszcze kilka propozycji na obstawianie przebiegu seriali, a także o wiele bardziej „wyszukane” propozycje.

W takich nietypowych zakładach w pewnym sensie „specjalizuje się” bukmacher Betfan. Jeden z nowych bukmacherów na polskim rynku legalnych zakładów posiada zakładkę ROZRYWKA, a w niej – od wyboru, do koloru. Przekrój dostępnych do obstawienia zdarzeń jest naprawdę spory. Możemy m.in. założyć się o to jaka będzie temperatura w Warszawie danego dnia w samo południe. Innym zakładem jest typowanie Człowieka Roku wg magazynu Time, a to nadal jedynie kilka przykładów z całkiem szerokiej oferty tego bukmachera. Zdarzenia związane z frekwencją na filmowych premierach, obsadami aktorskimi czy zdobywcami nagród branżowych – propozycje można mnożyć. Możliwość obstawiania wyników popularnych programów typu „Taniec z Gwiazdami” to już niemal standard w ofercie wielu bukmacherów.

Nie tylko bukmacherzy „młodsi stażem” na polskim rynku proponują tego typu oferty. Przeglądając propozycje zakładów na stronie internetowej STS znajdziemy m.in. zdarzenie „Oddanie do użytku obwodnicy Częstochowy (cały odcinek Rząsawa-Pyrzowice)”.

Na koniec warto pochylić się również nad tym, co dla wielu sportem nie jest – ale dla innych jest nim pełnoprawnie, na równi z choćby lekkoatletyką. Mowa o e-sporcie. Tu możemy mówić o prawdziwych żniwach, bowiem zdarzeń z udziałem graczy  Counter Strike’a, League of Legends czy kolejnych odsłon FIFY jest mnóstwo. Praktycznie każdy legalny bukmacher stara się trafić do grona odbiorców e-sportu – stąd nie dziwi zwiększanie oferty zakładów, a w niektórych przypadkach również sponsoring e-sportowców przez firmy bukmacherskie.

Jak widać – legalne zakłady bukmacherskie są propozycją nie tylko dla kibiców sportowych. To rozrywka w której odnajdzie się każdy. Warto jednak pamiętać, że przy obstawianiu zakładów zarówno kibic sportowy jak i fan serialu – choć może wygrać – również ryzykuje i to nie tylko utartą pieniędzy, ale także uzależnieniem od obstawiania, które może przybrać dramatyczne konsekwencje.

Obstawianie w legalnych firmach bukmacherskich jest w Polsce całkowicie legalne, natomiast karalne jest wnoszenie zakładów u bukmacherów którzy nie posiadają specjalnej licencji wydanej w Polsce. Firmy bukmacherskie które zostały wspomniane w powyższym artykule posiadają taką licencję. Zakłady bukmacherskie przeznaczone są dla osób, które ukończyły 18 lat.

art. powstał we współpracy z partnerem

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend