Informacje

ZABORZE. Nowa sygnalizacja świetlna na DK44

Przebudowa skrzyżowania Drogi Krajowej nr 44 z ul. Jezioro i Porębską jest już na ostatniej prostej. – Projekt już jest wykonany, został też złożony wniosek do wojewody o wydanie decyzji ZRID ( zgody na realizację inwestycji drogowej), ale jeszcze trwa procedura. Jak zostanie wydana decyzja ZRID przez wojewodę małopolskiego to ogłosimy przetarg na przebudowę tego skrzyżowania. Są to plany na ten rok. Informuje Iwona Mikrut z działu prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Kraków, która odpowiedzialna jest za tą inwestycję

Przebudowa tego skrzyżowania znacznie poprawi bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym jakże niebezpiecznym miejscu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

  1. @Czesław, człowiecze, porównujesz osiedlową uliczkę z pod sklepu do drogi powiatowej? Porównujesz natężenie ruchu na tych ulicach? Moja propozycja, stań obok, weź chłodny prysznic, przemyśli zanim napiszesz, sprawdź połączenie język – mózg.

  2. @Pit Z mojej osiedlowej uliczki w Oświęcimiu z pod sklepu też nie mogę wyjechać.żądam sygnalizacji lub ronda przed sklepem.

  3. Kiedyś to była obwodnica. Potem dodali światła na Zaborzu, potem rondo przy castoramie, teraz światła na Porębę. Zgodnie z logiką następne światła powinny być na Paździorach. Tam też są ludzie którzy jadą na działki.

  4. ” już na ostatniej prostej” – w pierwszej chwili pomyślałem, że już kończą budować.

  5. Nareszcie, od 4 lat mówią o tym skrzyżowaniu i efektów nie widać. Czesław i inni krytykujący, spróbujcie wyjechać z Poręby Wielkiej w kierunku Castoramy, zmienicie zdanie

  6. Myśle ze to jest kolejny gwóźdź do korków w Oswiecimiu. Przejazd przez „obwodnice” już jest bardzo czasochłonny, a to dopiero początek. Nie trzeba być Arystotelesem aby przewidzieć ze zwiększy się ruch przez ul Olszewkaiego i Dąbrowskiego. Ps most duchów to oczywiście rozwiąże 🙂

  7. To jest niebezpieczne skrzyżowanie? Porównajmy ilość zdarzeń drogowych na tym skrzyżowaniu z ilością na skrzyżowaniu ul.Słowackiego z Tysiąclecia. Szczęka Wam opadnie.

  8. Przez ostatnie 4 lata nie udało się zakończyć „procedur”. Czy dla nowej ekipy wystarczą 4 lata na tak karkołomne zadanie, jak sygnalizacja świetlna?

  9. Fakt, jest to niebezpieczne skrzyżowanie ale sygnalizacja świetlna to mega spowalniacz ruchu. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby w tym przypadku kolejne rondo zwłaszcza że jest tam wystarczająco dużo miejsca.

Send this to a friend