Informacje

WYBORY. W czwartek debata Radia Kraków i TVP 3 Kraków

„Otwarte debaty wyborcze” Radia Kraków i TVP 3 Kraków – pierwsza debata 19 września w Oświęcimiu. Początek o godz. 19.00. Zapraszamy do udziału i słuchania na antenie Radia Kraków.

4 okręgi wyborcze i 4 otwarte debaty – Radio Kraków i TVP 3 Kraków zapraszają na debaty z udziałem małopolskich kandydatów do Sejmu RP. W Sejmie IX kadencji, który wybierzemy 13 października, zasiądzie w sumie 460 posłów, w tym 41 reprezentować będzie małopolskich wyborców. Zaproszenie do udziału w debatach, które odbędą się w Oświęcimiu (19.09), Nowym Sączu (26.09), Tarnowie (3.10) i Krakowie (10.10), skierowaliśmy do wszystkich zarejestrowanych w danym okręgu komitetów wyborczych. Debaty będą otwarte dla publiczności, przebieg dyskusji śledzić będą mogli także słuchacze Radia Kraków i widzowie TVP 3 Kraków – początek transmisji na obu antenach o godz. 19.05.

Pierwsza debata już w czwartek 19 września w Oświęcimiu (Muzeum Zamek, ul. Zamkowa 1). W okręgu nr 12, obejmującym powiaty chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki wybranych zostanie 8 posłów, a w debacie Radia Kraków i TVP Kraków udział wezmą:
Rafał Bochenek – KW Prawo i Sprawiedliwość
Józef Brynkus – KW Polskie Stronnictwo Ludowe
Dorota Niedziela – KKW Koalicja Obywatelska
Ryszard Śmiałek – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
Bartosz Wilczyński – KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

Debatę poprowadzą Jacek Bańka (Radio Kraków) i Sławomir Mokrzycki (TVP Kraków). W pierwszej części uczestnicy odpowiedzą na pytania mieszkańców regionu, a w drugiej na pytania redakcji. Z kolei trzecia runda, to runda pytań wzajemnych (z możliwością ad vocem).
Zapraszamy do udziału w debatach i słuchania dyskusji na antenie Radia Kraków. Szczegóły: 
http://www.radiokrakow.pl/debaty-wyborcze-130196/wybory-parlamentarne-2019-otwarte-debaty-wyborcze-radia-krakow-i-tvp-krakow-kandydatow-do-sejmu-rp/

Harmonogram „Otwartych debat” Radia Kraków i TVP 3 Kraków:
Czwartek, 19 września, godz. 19.00 – Oświęcim, Muzeum Zamek w Oświęcimiu ,ul. Zamkowa 1.
Czwartek, 26 września, godz. 19.00 – Nowy Sącz, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, ul. Długosza 3.
Czwartek, 3 października, godz. 19.00 – Tarnów, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, ul. Mickiewicza 8.
Czwartek, 10 października, godz. 19.00 – Kraków, Studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków, al. Juliusza Słowackiego 22.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

19 komentarzy

 1. Szanowni Państwo,przede wszystkim p.Marek Sowa powinien ponieść polityczną odpowiedzialność za wprowadzenie na lokalne „salony” p.A.Bartosza , na szczęście byłego już wójta którego różnorakie ekscesy odbijały się szerokim echem po powiatowych kątach. Ten ostatni teraz egzystuje gdzieś głęboko ukryty pod opiekuńczymi skrzydłami p. Starca,czekając na sposobność do powrotu.
  Rodzi zatem się pytanie, czy pan z baneru pozujący razem z panem Sową to taki sam amoralny typ co p.Bartosz? A może lepiej po prostu dać sobie już z nimi spokój odsyłając do politycznego lamusa na forever…

 2. masz rację co do przynależności Sowy. Takim ludziom trudno zaufać, nie wiadomo gdzie wskoczy po wyborze, robi z wyborców pacynki…a siooooooooooo,do roboty.

 3. Widać, że to dla Ciebie zbyt trudne słowo. Ale tak to jest, jak się skończyło sześć klas szkoły podstawowej – takie są rezultaty.

 4. Nie wszystkie realizacje Chwieruta mi się podobają. Najmniej chyba park na Zasolu, gdzie posadziłbym dwa razy więcej drzew i ustawił dwa razy mniej latarni, Ale – jeśli makler giełdowy podejmuje 90% decyzji przynoszących zysk, a 10% przynoszących stratę, to jest uważany za bardzo dobrego maklera. I to właśnie o Chwierucie myślę.
  Widać też wyraźnie, że jego inwestycje są bardzo dobrze przygotowane, prawie zawsze przy dużym udziale środków zewnętrznych i kończone są w terminie. Natomiast pamiętając ślimaczące się budowy prowadzone przez ludzi pis – przede wszystkim starostę Starca – no to niebo a ziemia.

 5. @Gdyby mi ktoś przypomniał co PO u nas zbudowało
  Jak czytam twoją brednię o tej bibliotece to zastanawiam się czy ty w ogóle ogarniasz rzeczywistość. Czy ty naprawdę myślisz że gdyby twoja brednia była prawdą to Chwierut uzyskałby prawie 70 % głosów w wyborach? Ja od lat pracuję w dużym mieście. Przyczyną tego że mi się dalej chce do do Oświęcimia wracać i w nim mieszkać jest ewidentna poprawa jakości życia oraz rozwój gospodarczy miasta który nastąpił za kadencji Chwieruta. Wcześnie była niestety stagnacja.

 6. Wydaje mi się że, jednak pan poseł Sowa wrócił z podkulony ogonem do PO, nie rozumiem tylko tego dlaczego dostał dwójkę na liście, inni byli cały czas lojalni a dostali gorsze miejsca.
  Ostatnio głosowałem właśnie na Sowę i stracił moje zaufanie, nie można być pewnym do jakiej partii teraz przeskoczy jak wejdzie?

 7. drogi hotinku TY nie jesteś w temacie,bowiem Poseł Sowa nie jest członkiem PO a Nowoczesnej (na razie, a nie wiadomo gdzie jeszcze będzie).

 8. Oglądałem debatę i … SLD i Konfederacja bez żadnego programu i doświadczenia. PSL czyli jako Kukiz 15 hucpa i awanturnictwo. Nadziej była w PO, ale tutaj wielka trema zjadła słabo przygotowaną poseł Dorotę Niedziele i jej powierzchowny program. Natomiast PIS reprezentowany przez Rafała Bochenka: merytorycznie przygotowany i pewny siebie. Przewaga wynikająca z racji partii rządzącej, dobrego programu i doświadczenia byłego rzecznika prasowego. 45 % poparcia dla PiS w sondażach nie wypadło sroce z pod ogona.

 9. Nagranie video z wypadku Beaty Szydło w cudowny sposób zostało zniszczone. Przez nieznanych sprawców..Teraz już nic nie można będzie jej udowodnić.

 10. Czy ktoś oglądał w Interwencji na Polsacie 5 września program o Sadowej 26 w Oświęcimiu: „Gigantyczne dopłaty do ciepła. Tuż po wymianie liczników …”. Co na to radni czy władze miasta?

 11. Robienie sobie zdjęć z Becią przez nikomu nieznanych kandydatów pis to taktyka samobójcza. Tej baby akurat u nas nikt nie lubi.

 12. Rządzili przez 8 lat i nic oprócz biblioteki nie zbudowali. Ot i zasługa Sowy @ Przyjaciele. Niech Bóg ma waszego POwskiego świętobliwego w łasce POwskiej. Racz mu dać Panie..

 13. Bochenek nosił teczkę za babcią Szydłową i miał buzię młodzieniaszka – cherubinka. Takie oto kwalifikacje.

Send this to a friend