Informacje, Video

WYBORY-OŚWIĘCIM. Zbigniew Starzec apeluje o wybór najlepszych kandydatów

Zbigniew Starzec, kandydat na urząd prezydenta Oświęcimia na samym starcie kampanii wyborczej zaapelował  o merytoryczny jej przebieg. Wybory samorządowe odbędą się 21 października – zdecydował premier Mateusz Morawiecki. Wraz z ogłoszeniem rozporządzenia rusza kampania wyborcza. Zobacz wideo oraz treść apelu.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

27 komentarzy

 1. Wyjść ze Starostwa i zrobić sobie fotkę 🙂 Ludzie nie dajcie się nabrać na Starca i PIS – dosyć ich już!

 2. Nie wiem skąd tyle jadu pod adresem Starosty.
  Nie znacie człowieka a piszecie bzdury.
  Ja go trochę poznałem, oczywiście może nie jest idealny, ale jest Człowiekiem któremu się chce pracować dla Miasta i Powiatu. Dla niego nie ma problemu wyjść ze starostwa i pojechać rozwiązać problem.

 3. Zamiast pisać bez sensu to konkretne pytanie: Jakie inwestycje zostały zrealizowane przez Starostwo, konkretne kwoty, kto był autorem pomysłów, wartości inwestycji?
  Bo w dworzec kolejowy – że Pan Zbigniew – to chyba nikt nie wierzy
  – a przypominam, że na akademik budynek dało miasto – a to Pan Zbigniew mówi że dzięki niemu i inne terefere!!! i do tego jeszcze Pan (we wielu partiach byłem) Pan Grzegorz Gołdynia?

  Proszę o konkrety!!!

  A na marginesie – ten portal uwielbia dobra zmianę (bo ma z tego kasę – umowa ze starostwem).

  Pozdrawiam wszystkich Oświęcimian i nie dajcie się nabrać…

 4. Ad vocem dziwnego – Może chce, może musi, tego nie wiemy. Według mnie Prezydent Miasta jest bardziej prestiżową funkcją i bardziej odpowiedzialną.

 5. Nie rozumiem dlaczego starosta chce zostać prezydentem miasta? Przecież to spadek w hierarchii, tak jakby wojewoda kandydował na sołtysa.

 6. To dzięki Starcowi oświęcimski szpital jest jednym z najnowocześniejszych w małopolsce. O remontach dróg w mieście nie wspomnę. Prezydent Chwierut nie potrafi nawet wyremontować drogi do prokuratury rejonowej w Oświęcimiu. Chwierut realizuje pomysły swoich poprzedników, które znalazł w szufladzie. Jest po prostu odtwórczy.

 7. Do koguta: Chodzi mi raczej o to, że Prezydent powinien nosić krawat, nie żuć gumy, i nie nosić krótkich spodenek, nie trzymać rąk w kieszeni. Starzec nie miał pomysłu na powiat przez 4 lata to nagle na miasto znajdzie – na pewno – zresztą gruszki na wierzbie zawsze może naobiecywać.

 8. Jeśli Zbigniew Starzec będzie miał dobra ofertę dla Oświęcimia, będzie tez miał mój głos.

 9. A skoro mowa o merytoryce, to zapytam, jak się ma dochodzenie w sprawie pożaru składowiska odpadów na powstanie którego zezwolilo starostwo, nie bacząc na bliższe i dalsze otoczenie???Jeśli tak sobie zostawimy te sprawę, to co z nami będzie w sezonie grzewczym,etc. No i gdzie schowali Alberta,znanego społecznego szkodnika?

 10. myślałem kiedyś że gorzej być nie może jak podczas koalicji z Leperem i Giertychem, ale się pomyliłem
  nie rozumiem tylko czemu Polacy dają się tak nabrać na ten PiS – wystarczy im tylko coś dać lub obiecać i zaraz w głowach się pieprzy
  ta partia kościelna nie ma za grosz szacunku do ludzi i innego zdania, a przepisy dla nich są po to by je modyfikować lub interpretować pod siebie
  i jeszcze nie zapomnijmy o ich PRLowskim prokuratorze…

 11. Do Głos.
  Jeśli dla większości wyborców liczy się tylko dobry wygląd i drogi garnitur, to biada temu miastu. Dla mnie ważniejszy jest dobry i odpowiedzialny program.

 12. Nie chcę ośmieszania miasta i głupich pomyłów. Chcę prezydenta z prezencją, rozumem , który potrafi się zachować, ubrać i wypowiedzieć. Dlatego będę głosował na Janusza Chwieruta.

 13. Janusz Chwierut wygra w cuglach. Sorry, ale pan Starzec to nie rywal dla obecnego prezydenta.

 14. Patrząc na to co się dzieje w kraju, nie ma co liczyć na uczciwą i merytoryczną kampanię. Będzie brudno, będzie wrednie: z wynajmowaniem internetowych trolli, oskarżeniami o korupcję, mobing w urzędzie miasta, itp. Skorzysta się ze wszelkich środków jakie daje pis opanowanie instytucji państwa. Na przykład raz w tygodniu Starzec będzie się pojawiał, zatroskany o sprawy Oświęcimia, w tvp info, a w krakowskim radiu przynajmniej co drugi dzień. Masowo będą drukowane ulotki i wpychane nam pod drzwi. W internecie zalew artykułów sponsorowanych. Prokuratura prześwietli Chwieruta i wszystkich jego współpracowników na trzecią stronę poszukując jakichkolwiek haków, bez względu na to jak wiarygodnych. Będzie potem: „zostało złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Chwieruta”, albo jego żonę, albo dzieci. Za miesiąc i tak wszyscy zapomną o co chodziło, ale pozostanie w pamięci ludzi wątpliwość, czy z tym Chwierutem wszystko jest w porządku, bo przecież gdyby było, to chyba nie miałby sprawy w prokuraturze? Zalew kontroli w UM i podległych miastu placówkach: skarbowych, sanepidowskich, inspekcji budowlanych i wszystkich, jakie tylko można sobie wyobrazić..
  Nie dlatego, że oświęcimscy działacze pis są jakoś szczególnie źli, lecz ponieważ takie otrzymają instrukcje ze sztabu wyborczego na Nowogrodzkiej.
  Będzie wstrętnie. Znacznie bardziej niż zwykle. Zobaczycie.

 15. Czyli tłumacząc z polskiego na nasze: „wzywam innych kandydatów do uczciwości w kampanii. Ja, co tu dużo gadać, oczywiście, że jestem uczciwy, ponieważ apeluję”. Inni – widać niekoniecznie.
  Słabe starosto.

 16. Ta sama osoba wszędzie pisze ze Starzec ma jej głos. No dobra i ta jedna. Tyle lat się Pan nie wychylal a teraz tak nagle.. Ciekawe czemu. I niech mi Pan nie mówi że spowodowane to jest troska o miasto Ja głosuje na Chwieruta ma przynajmniej głowę na karku i umie się wysławiać i ma prezencję

 17. Jak zaczynamy, to zaczynamy. W poprzedniej kadencji Starzec był wicestarostą w ramach wielkiej koalicji PO – PiS. Żadna katastrofa się z tego powodu nie stała, a koalicja, chociaż wydawać się mogła egzotyczna, funkcjonowała w miarę sprawnie.
  W obecnej jednak wybory wygrała minimalnie PO i teoretycznie to ona powinna obsadzać fotel starosty, ale pewna radna z PO z Brzeszcz (jeśli dobrze pamiętam) zdradziła i przeszła na stronę PiS, wypaczając wynik głosowania. Nie oszukujmy się: ludzie wskazali ją nie dlatego, że miała ładną buzię, tylko ponieważ deklarowała się jako PO. Więc obecna kadencja p. Starca od początku naznaczona jest grzechem pierworodnym kłamstwa wyborczego.
  Potem po stronie starosty nie było wielkich wpadek, ale też żadnych poważniejszych osiągnięć. Chwierut był znacznie bardziej rzutki, starał się zmienić miasto na lepsze, ze znacznymi efektami, co widać, chociaż niektóre z jego działań mogą wydawać się kontrowersyjne. Starzec natomiast zajmował się bieżącym administrowaniem, na zasadzie „ciepłej wody w kranie”. I nic poza tym. Nie przypominam sobie żadnych znaczących jego inicjatyw, zrealizowanych pomysłów. Obecna jego nagła aktywność medialna robi niestety fatalne wrażenie, jak mająca przykryć całą ponad trzyletnią bezczynność. Nie twierdzę, że Starzec byłby szczególnie złym prezydentem Oświęcimia, ale oczekiwałbym jednak kogoś lepszego.

 18. Chwierut jest na bardzo wysokim poziomie. Jak nauczyciele z gimnazjum nr 2 sygnalizowali mobbing ze strony dyrektora, to prezydent przez ponad 3 lata udawał ze nic się nie dzieje. Wspaniały człowiek, obrońca pokoju i praw człowieka 🙂

 19. Ale do kogo i o co ten Pan apeluje? Niech zaapeluje do siebie. Przepraszam, ale jak na niego patrzę i słucham to nie widzę w nim godnego następcy Janusza Chwieruta. Ten Pan zrobi wszystko aby objąć stanowisko Prezydenta Miasta, ale mam nadzieję, dla dobra Miasta, że mu się to nie uda.

  Prezydent Chwierut to człowiek na poziomie. Za jego kadencji coś w Oświęcimiu drgnęło. Miasto pięknieje, rozwija się, nowe inwestycje, miejsca dla ludzi do wypoczynku, nawet rynek Oświęcimia ożył – więcej kawiarni, knajp. Zakupiono nowe autobusy, wyremontowano pływalnię, pojawiło się wiele imprez – np. Ekomajówka, itd. Jestem dumny z mojego miasta obecnie, i nie chcę aby ktoś taki jak Starzec to zaprzepaścił.

  Popatrzcie na tę ponurą Polskę pod rządami Pisu: Kaczyński, Ziobro, Piotrowicz, Pawłowicz, Misiewicze, Broszka – te nagrody nam się należały, spółki skarbu państwa opanowane, policja na sznureczku rządu, szczucie, Błaszczak mówi o sodomitach, zaraz znów pojawi się Macierewicz z tragedią smoleńską, sądy zniewolone. Nie można dopuścić aby w Oświęcimiu (jako tako normalnym mieście) ta normalność zniknęła.

 20. Panie Zbigniewie (z góry zaznaczam, że nie chodzi o złośliwość), ale: ziemista cera, nadzwyczajna chudość i ten zbyt luźno zawiązany krawat wskazują na problem z tarczycą. To poważna sprawa, proszę sobie zrobić proste badanie krwi TSH i w razie czego udać się natychmiast do jakiegoś dobrego endokrynologa.

 21. Żartujecie? To p. starosta pozwolił na komentarze? Serio? Czy to jakiś wypadek przy pracy redakcji?

Send this to a friend