Informacje

WYBORY. 4 kandydatów na urząd prezydenta Oświęcimia

Znane są już wszystkie kandydatury na urząd prezydenta miasta Oświęcimia. Bezpartyjne kandydatki zmierzą się z dwoma kandydatami partyjnymi. Oto oni:

 • Agata Wiśniowka (47 lat), niezależny kandydat
 • Ewa Momot (44 lat), niezależny kandydat
 • Janusz Chwierut (53 lat), Platforma Obywatelska
 • Zbigniew Starzec (56 lat), Prawo i Sprawiedliwość

Oświęcimianie do urn wyborczych, aby zagłosować na prezydenta i radnych pójdą w niedzielę 21 października. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7:00 do 21:00. Liczba osób uprawnionych do głosowanie w Oświęcimiu to 30 976. W mieście znajduje się 25 komisji wyborczych.

Kandydat na prezydenta Oświęcimia nie nie może jednocześnie kandydować do rady powiatu i do sejmiku województwa. Może natomiast kandydować do rady gminy tylko na obszarze gminy, w której kandyduje na prezydenta. Jeżeli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad połowy ważnie oddanych głosów, 2 tygodnie po pierwszym głosowaniu przeprowadza się ponowne głosowanie. Wówczas głosy oddajemy tylko na 2 kandydatów, którzy w pierwszym głosowaniu otrzymali największą liczbę ważnie oddanych głosów.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

32 komentarze

 1. Pani Agata ma doświadczenie samorządowe i to nie małe, no i w końcu kobieta Prezydentem !!!

 2. Trzeba wziąść kwasa i wtedy wybór jest większy:
  Janusz Starzec,
  Ewa Chwierut,
  Zibi Wiśniosky,
  Aga Momot,
  Agata Ewa,
  Chwierut Wiśniowski,
  Zbigniew Janusz,
  Ewa Ewa,
  Agata Agata…

 3. Agata Wiśniowska to jeden z najbardziej wartościowych byłych pracowników gminy Oświęcim. Zawsze służyła pomocą, szczególnie tym najbardziej potrzebójacym. To niesamowicie ciepła, oddana i zaangażowana społecznie osoba. Uważam, że to najbardziej kompetentna osoba na urząd Prezydenta Oświęcimia ze wszystkich kandydatów. Mam nadzieję, że wkrótce zostanie włodzarzem miasta. Oświęcim nie musi być ringiem rozgrywek między PO i PiS. Pani Agata Wiśniowska prezydentem miasta!!!!!!!

 4. Głosuję na Kinga Skowrońska. Zupełnie nie wiem, kim ona jest, ale łaaaaaaaaaaaaaaaaadna!

 5. Czerwona kartka dla oświęcimskiego PiS w tych wyborach. Tylko przegrana spowoduje zainteresowanie się Pana Jarosława.

 6. Ta pani nazywa się Agata Wiśniowska, nie Wiśniowka. Wypadałoby podawać poprawnie.
  W sieci znalazłem o niej tylko: OŚWIĘCIM. Wójt Małgorzata Grzywa powołała swoją zastępczynię oraz OŚWIĘCIM. Wójt gminy odwołała swoją zastępczynię.[…] „dowiedziały się, że dotychczasowa wicewójt przed kolejnymi wyborami zabezpieczała sobie „tyły” na wypadek przegranej Grzywy. Jeśli tak jest w rzeczywistości, nie dziwi fakt, że Małgorzata Grzywa straciła zaufanie do Agaty Wiśniowskiej”.
  Druga kandydatka Ewa Momot zajmowała pomniejsze stanowiska, nagle wystrzeliła w górę zostając dyrektorką śląskiego NFZ, ale niedługo potem została równie spektakularnie wylana i słuch o niej zaginął. „Awans na tak kluczowe stanowisko jak szef oddziału NFZ zawdzięczała poparciu wpływowych polityczek PO. Potem jednak nie kryły, że nie są z Momot zadowolone, bo ta bała się podejmowania decyzji”.
  Wygląda, że obie panie to rozbitczynie/rozbitkówny polityczne.

 7. Gdzie dwóch się biją tam …
  Ja zagłosuje na Panią Agatę- potrzebna jest jakaś zmiana a Pani Agata ma już doświadczenie na stanowisku Zastępcy Wójta.
  W końcu kobieta byłaby prezydentem Oswiecimia 😉

 8. Chwierut kiedy wprowadzano stan wojenny miał 15 lat, Homa – 8 lat, Skrzypiński – 4 lata. Więc spokojnie mogli być komunistami. W dodatku nazwali właśnie nową ulicę w Oświęcimiu – Władysława Sikorskiego. A kim był Sikorski? Wiadomo, w 1941 podpisał układ z sowieckimi okupantami. Zdrada! Zdrada i jeszcze raz zdrada!!!

 9. Nikt nie oczernia p. starosty.Nigdzie nie jest napisane że to właściciel pubu handlowal.Za handel się idzie do paki.

 10. Skoro posiadałeś takową wiedzę to dlaczego nie zawiadomiłeś odpowiednich służb?Skoro jest taki obowiązek.A jeśli to kłamstwo to możesz mieć z tego powodu duże problemy za niesłuszne kłamstwa oraz oczernianie człowieka.Udowodnij!

 11. Kilkanaście lat temu obecny p.starosta był właścicielem pubu który stał się wtedy ośrodkiem handlu narkotykami,zatem skoro rzeczony nie mógł sobie z tym poradzić to jak ma dać sobie radę z całym miastem?

 12. Przestańcie zachwalać Chwieruta – świetnie to Jan napisał poniżej, ja dodam, że aktualny prezydent Oświęcimia broni komunisty Ignacego Fika, którego imię nosi do dzisiaj jedna z ulic w Grodzie nad Sołą, co nie świadczy o nim dobrze.

 13. „PiSowcy uczepili się tego biednego mostu duchów i tylko o nim gadają. Jak widać nic innego nie udało im się wymyślić żeby uczepić się Chwieruta.”

  Parę lat temu Janusz Chwierut wraz z swoimi kolegami z Platformy uczepili się Kopca Pamięci i Pojednania niejakiego Janusza Marszałka.

  Czy mylili się?

 14. Chwierut jest już przy władzy i koło władzy jakieś minimum 25 lat. Gdyby był wybitną jednostką, to rozumiem ten zachwyt wynikający z jego osiągnięć, ale jego kariera polityczna jest dość naciągana, choćby przykład przegranej prezydentury z Grosserem i słabe wyniki jako posła. Przestańcie tak zachwalać Chwieruta, to jest przeciętnej klasy samorządowiec, może trochę schludnie ubrany. Bywają szuflady zamknięte na klucz, choć puste.

 15. § 1. Ustala się z dniem 1 lipca 2018 r. dla Starosty Oświęcimskiego miesięczną kwotę wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w górnej wartości przedziałów określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych
  § 2. Ustala się dla Starosty Oświęcimskiego dodatek specjalny w wysokości 40 % sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego
  § 3. Dodatkowe wynagrodzenie roczne, nagroda jubileuszowa, odprawa emerytalna, świadczenia powypadkowe, świadczenia socjalne, będą obliczane na podstawie wynagrodzenia ustalonego w § 1 i 2 niniejszej uchwały.

 16. Broniąc mieszkańców z ulicy Fika Chwierut uratował ich przed bieganiną po urzędach i utrapieniem ze zmianą dokumentów, meldowaniem się w bankach, ZUS-ie, urzędzie skarbowym itp. Dał przez to odpór też głupocie.

 17. Uhm. Natomiast na Starca nie trzeba głosować, ponieważ jako wuefmen piłki pompować umie i w razie przegranej na pewno da sobie w życiu radę.

 18. Ludzie proszę Was głosujcie na Chwieruta ,bo co on będzie robił ,piłek nie umie pompować

 19. trzeźwo myślący, wik, antykomunista, Anonim ?
  Co to ma być?
  kopiuj – wklej
  typowy PISowiec fuj

 20. Chwierut potrafi wygrać w pierwszej turze, ludzie wiedzą , że to wybitny specjalista od inwestycji i samorządu

 21. Oddam głos na Starca. Chociaż nie jest on dobrym kandydatem, to napewno jest lepszy od reszty. Czas Chwieruta minął, niech działają nowi. Natomiast nie podoba mi się ze na „jedynce” listy pis do województwa jest obecna dyrektor biura pani Szydło. Nie mam nic do kobiety ale chwalenie się zajmowanym przez nią stanowiskiem na plakatach jest jak strzał w kolano. Mnie tym argumentem napewno nie przekona żeby oddać na nią głos.

 22. pan Starzec to „mały pikuś”, największy zgryz budzą figury ukrywając się w jego cieniu.Te osoby już były,nie ma tu żadnej świeżości czy nowych pomysłów, byle przy korycie.

 23. PiSowcy uczepili się tego biednego mostu duchów i tylko o nim gadają. Jak widać nic innego nie udało im się wymyślić żeby uczepić się Chwieruta. Sieją lichą propagandę. Miasto zbuduje most duchów jak dostanie na niego środki unijne. Jeśli nie będzie dofinansowania to nic nie będzie budowało. Ale i tak PiSowcy myślą, że środki unijne na most duchów można wykorzystać na inne cele. Nie, nie można. Środki są przyznawane na konkretne inwestycje.

 24. Ja Starca nie kojarzę z PiSem, raczej odwrotnie z Oświęcimiem. Fakt jest członkiem tej organizacji, ale ponad 10 lat działalności w samorządzie pokazuje że jest człowiekiem wiarygodnym i skutecznym. Na Chwieruta nie będę głosował za ten jego głupi projekt most duchów, który chce budować na kamieńcu.

 25. Wygra Pan Starzec, którego obdarzam zaufaniem
  I zagłosuję na Niego, aby Oświęcim nie był kojarzony
  tylko z postkomunistami i PO.

 26. Wygra Pan Starzec, którego obdarzam zaufaniem
  I zagłosuję na Niego, aby Oświęcim nie był kojarzony
  tylko z postkomunistami i PO.

 27. Pan Chwierut powinien wygrać ( w cuglach), bez problemu. Ale zachodzi pytanie…czy ponad 40 tysięczne Miasto (organizacji) nie stać na wystawienie choćby jednego poważnego kandydata? Śmiech na sali jak patrzy się na kontr kandydatów! No i z kim tu przegrać??? Kobiety całkiem nieznane z działalności społecznej, bo czy NFZ (znienawidzony wśród społeczności) można nazywać społecznym? O drugiej Pani nic nie wiemy, po prostu nie znana. Pan Starzec nie wygra bo nikt nie chce aby Oświęcim był kojarzony z PiS.

Send this to a friend