Informacje

WŁOSIENICA. Zasnęła prowadząc samochód

Policjanci zawsze przestrzegają przed jazdą w chwili, gdy kierowca jest przemęczony. Powyższe ostrzeżenie zlekceważyła mieszkanka gminy Zator. Kobieta zasnęła  prowadząc samochód, zjechała z jedni do rowu gdzie dachowała.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe  popołudnie (27.05.2019) na drodze krajowej numer 44 w miejscowości Włosienica.  67  – letnia mieszkanka jednej z podzatorskich miejscowości kierując samochodem marki Peugeot straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała z jezdni do przydrożnego rowu, w którym dachowała. W wyniku zdarzenia kierująca doznała jedynie stłuczeń. Policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt,  iż kobieta zasnęła.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że niewyspany, zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierowców. Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe nie należy zwlekać. Należy natychmiast zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.  Zlekceważenie tych przestróg może mieć tragiczne konsekwencje.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Taa cukrzyca. Potem drożdżyca, zacierzyca,… Już my znamy tę śpiewkę.

Send this to a friend