Informacje

WŁOSIENICA. Kierowca pod wpływem narkotyków, próbował uciekać

W nocy z 24/25 sierpnia 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 26- letniego mieszkańca Gminy Oświęcim, podejrzanego o posiadanie narkotyków.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 01.00 w miejscowości Włosienica. Policjanci oświęcimskiej drogówki patrolujący drogę krajową DK 44 zauważyli samochód marki Audi, którego styl jazdy  kierowcy sugerował, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze błyskawicznie pojechali za pojazdem dając kierowcy sygnały  do zatrzymania się. Kiedy audi zjechało  na pobocze  wysiedli z niego dwaj mężczyźni i podjęli próbę ucieczki. Policjanci błyskawicznie przystąpili do pościgu i zatrzymali kierowcę, którym okazał się  – 26 – letniego mieszkaniec Gminy Oświęcim. W jego samochodzie policjanci ujawnili dwa woreczki foliowe jeden z zawartością  białego proszku, drugi z suszem roślinnym. Po przeprowadzeniu badania testerem narkotykowym policjanci potwierdzili, że są to marihuana i amfetamina. Ponadto w związku z podejrzeniem kierowania pod wpływem alkoholu, 26 – latkowi została pobrana do badań krew.

W trakcie czynności policjanci zebrali dowody wskazujące, że zabezpieczone narkotyki były własnością 26 – latka, w związku z tym został mu  przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających. W przypadku, gdy analiza pobranej krwi wykaże zawartość narkotyków, mężczyzna będzie odpowiadał również, za kierowanie pojazdem  w stanie po użyciu środków odurzających.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod ich wpływem kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend