Informacje

WILCZKOWICE. Czujna mieszkanka pomogła niepełnosprawnemu

Dzięki spostrzegawczości mieszkanki Wilczkowic oraz szybkiej interwencji policjantów, niepełnosprawny umysłowo 49 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, cały i zdrowy wrócił pod opiekę rodziny. W dniu 13 maja 2017 tuż po godzinie 17.00 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Wilczkowic gm. Brzeszcze.

Kobieta tuż przed swoją posesją zauważyła mężczyznę, sprawiającego wrażenie zagubionego. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna był niepełnosprawny umysłowo, nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości, ani też nie pamiętał okoliczności, w jakich znalazł się na terenie tej miejscowości. W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że jest to 49 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Przy współpracy z policjantami z Libiąża nawiązano kontakt z rodziną, pod której opiekę przekazano mężczyznę.

W tym przypadku dzięki właściwej reakcji mieszkanki Wilczkowic osoba nieporadna w porę uzyskała pomoc. W dalszym ciągu apelujemy o zwracanie uwagi na podobne przypadki i reagowanie, gdy zauważymy, że osoba sprawia wrażenie zagubionej i zdezorientowanej. Wystarczy zaoferować pomoc, a po potwierdzeniu, że pomoc jest potrzebna, należy powiadomić służby. Takie działanie może zapobiec tragedii oraz późniejszym wielogodzinnym poszukiwaniom, przy wykorzystaniu wielu służb i środków.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend