Informacje

W jakie niedawno wydane gry warto zagrać?

Jeśli należysz do fanów gier wideo, to z pewnością jesteś mniej lub bardziej na bieżąco z licznymi nowościami i hitami, które nieustannie pojawiają się na rynku w dużych ilościach. Jeśli jesteś graczem bardziej okazjonalnym i z różnych przyczyn nie śledzisz szybko zmieniającej się branży, to bardzo możliwe, że wiele naprawdę doskonałych gier zdarzyło Ci się przeoczyć. Między innymi dlatego, że nie masz wystarczającej ilości czasu, nie chce Ci się zagłębiać w ten temat, masz także wiele innych rozrywek, jak gry hazardowe w VulkanBet, albo po prostu Cię to nie interesuje zbyt mocno.

Niezależnie od konkretnej przyczyny dla Twojego przypadku, chcemy dziś wyjść Ci naprzeciw. Zaproponujemy kilka tytułów gier wydanych w ostatnich latach, które mogą Cię zainteresować, a o których być może nie słyszałeś.

Desperados III

Desperados III to produkt niemieckiej firmy Mimimi Games. Jest to trzecia odsłona serii pod tym tytułem, zapoczątkowanej jeszcze w poprzednim tysiącleciu. Pierwsza gra o tym tytule była naprawdę interesującą pozycją i ma obecnie dziś status wręcz gry kultowej. Druga część gry była zwyczajnie słaba, w efekcie czego seria została zawieszona na wiele kolejnych lat.

Dopiero w 2020 roku gracze ponownie ujrzeli kolejny produkt zatytułowany Desperados — tym razem z numerem 3. Gra niemieckiego producenta kontynuuje koncepcję zapoczątkowaną przez swój pierwowzór. Mamy tutaj więc widok izometryczny z góry, który jednak wykorzystuje możliwości nowoczesnej technologii, więc gracz może całą mapę wygodnie obracać, a także przybliżać i oddalać wedle potrzeby. Do dyspozycji mamy grupkę kilku bohaterów różniących się dość znacznie umiejętnościami. Są to między innymi typowy rewolwerowiec, który dodatkowo doskonale posługuje się nożem, atrakcyjna kobieta, lekarz, lokalna szamanka, czy też myśliwy — siłacz. Czeka na nas także sporo misji do wykonania, których motywem przewodnim jest tropienie znanego przestępcy — Franka.

Desperados III jest grą o tyle interesującą, że nie jest to ani dynamiczna strzelanka, w której liczy się wyłącznie refleks i zdolność błyskawicznego operowania myszką, ani też powolna, żmudna i w wielu wypadkach nudna strategia. To idealne wręcz połączenie zalet obu wymienionych kategorii gier. Przeciwnicy mają wyraźnie zaznaczone pole widzenia w postaci zielonego stożka. Gdy ujrzą któregokolwiek z naszych bohaterów, podnoszą alarm i oczywiście zabierają się za jego eliminację. Trzeba więc ostrożnie dokonywać kolejnych kroków, myśleć na kilka ruchów do przodu i przede wszystkim umiejętnie wykorzystywać umiejętności naszych postaci. Wbrew pozorom wcale nie trzeba tutaj wymordować wszystkich wrogów — grę można ukończyć, nie dokonując żadnego zabójstwa (poza celami misji)!

Mafia: Trilogy

Gracze o dłuższym stażu z pewnością doskonale znają ten tytuł. Mafia to seria trzech gier, z czego dwie pierwsze zostały opracowane przez czeskich programistów, a trzecia przez niezależne studio.  Pierwsza Mafia została wydana na początku tego wieku, druga kilka lat później. Obie gry błyskawicznie zyskały sobie status kultowych, a „jedynka” przez wielu specjalistów i samych graczy uważana jest za jedną z najlepszych gier komputerowych w całej historii, jeśli nie w ogóle najlepszą.

Tak ogromną popularność oba tytuły zyskały przede wszystkim z racji bardzo wciągającej fabuły, wspaniałego klimatu oraz doskonałego jak na owe czasy wykonania. Obie gry opierają się mniej więcej na zbliżonej koncepcji — bohaterem jest młody człowiek, który wplątuje się w działalność zorganizowanej mafii i stopniowo pnie się po drabince w hierarchii tej przestępczej organizacji. Fabuła pierwszej części toczy się w latach 30. XX wieku, a drugiej zaraz po drugiej wojnie światowej.

Trzecia część Mafii została wydana w 2016 roku i poza tytułem nie ma jednak wiele wspólnego ze swoimi dwiema poprzedniczkami — jej tematyka opiera się o młodego Murzyna, którego motywem działania jest zwyczajna zemsta.

W 2020 roku firma Hangar 13 podjęła się próby dokonania tak zwanego remake’u, czyli odnowienia wszystkich trzech gier i dostosowania ich do współczesnych standardów. Efekty jej pracy to właśnie pakiet Mafia: Trilogy. O ile pojawiały się pewne głosy krytyczne co do rezultatu tego unowocześnienia, o tyle warto pamiętać o tym, że dzięki Hangar 13 możemy teraz komfortowo zagrać we wszystkie trzy pozycje, co szczególnie w przypadku Mafii I nie należało przedtem do zadań trywialnych — jako że ta konkretna gra nie była kompatybilna z nowoczesnymi komputerami i systemem Windows 10. Co ciekawe, gra ta pojawiła się także jako maszyna slotowa, możemy w nią zagrać w wielu kasynach online, jak na przykład wykorzystać oferowany przez Vulkanbet bonus bez depozytu, co pozwoli Ci lepiej poznać tę ciekawą pozycję.

Elite Dangerous

To kolejna gra będąca unowocześnieniem dawnego hitu. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z bezpośrednią kontynuacją, ale raczej kontynuacją gry o nazwie Frontier: First Encounters z 1995 roku. Pod tym tytułem kryje się niezwykle rozbudowany produkt, który jest połączeniem wielu różnych gatunków. Możemy tutaj znaleźć elementy symulacji, strategii, ekonomii, jest to także gra handlowa oraz typowo zręcznościowa.

Chodzi w niej ogólnie o to, że stajemy się właścicielami niewielkiego statku kosmicznego. W tym momencie otrzymujemy wolną rękę. Możemy robić dosłownie wszystko, na co mamy ochotę. Możemy zacząć karierę handlowca, czyli wozić towary z jednej stacji kosmicznej na drugą i sprzedawać z zyskiem. Możemy także pomnażać swoje zyski dzięki kosmicznemu hazardowi. Możemy zająć się wydobywaniem surowców z licznie występujących w Kosmosie skał i planetoid. Możemy także wybrać drogę przestępczą, czyli stać się kosmicznymi piratami — napadać więc na inne statki i łupić ich towary. Ponadto możemy dołączyć do jednej z dwóch frakcji i zająć się misjami wojskowymi, albo też na przykład być najemnikami, wykonując zlecone zadania różnego rodzaju.

Największą siłą Elite Dangerous jest gigantyczny wręcz świat, jaki mamy do dyspozycji. Już pierwowzór słynął z tego, że liczba dostępnych w nim gwiazd i planet jest praktycznie nieograniczona, a kolejne wcielenie jest pod tym względem znacznie lepsze. Co ważne — gra opiera się na rzeczywistych danych planet i układów gwiezdnych! Jeśli więc tematyka eksploracji Kosmosu jest Ci bliska, z pewnością gra Elite Dangerous przypadnie Ci do gustu!

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend