Informacje

Studio Baletowe i Tańca Współczesnego Classica – nabór na sezon 2019/2020

Początkiem września  oświęcimskie  Studio Tańca Classica rozpocznie kolejny sezon artystyczny. Trwa nabór na zajęcia baletu, tańca jazzowego i współczesnego, gimnastyki artystycznej i innych zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To będzie dziesiąty, jubileuszowy sezon działającej w Oświęcimskim Centrum Kultury Szkoły;  z tej okazji w programie wiele niespodzianek i nowości.

Classica to przede wszystkim balet. Piękna dyscyplina sztuki, podstawa wszystkich tanecznych technik. Balet klasyczny wszechstronnie rozwija, uczy precyzji i elegancji ruchu, kształtuje prawidłową postawę. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla najmłodszych – od 4. roku życia – jak i starszych dzieci i młodzieży. Jest także grupa dla dorosłych. Na naukę tańca nigdy nie jest za późno – liczy się zapał i chęć do nauki.

Druga technika tańca, której można uczyć się w Studiu to jazz/modern. Ta ekspresyjna, dynamiczna forma ruchu łączy współczesne techniki tańca z elementami akrobatyki; wykorzystuje się je później w choreografiach. Niezmiernie ważną rolę odrywa  interpretacja muzyki; zajęcia uczą, jak przekazać ruchem emocje i wrażenia. Tu również do wyboru jest kilka grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli).

Dyscyplina łącząca taniec i sport to gimnastyka artystyczna. Zajęcia to równoległe rozwijanie kondycji, siły, gibkości i  wdzięku. Gimnastyka pięknie kształtuje sylwetkę, uczy wytrzymałości i precyzji ruchu. To oczywiście również widowiskowe ćwiczenia z przyborem – jak wstążka czy obręcz – i elementy akrobatyki. Zajęcia przeznaczone są dla dziewcząt w wieku 5 – 14 lat.

Kto chciałby skoncentrować się na nauce ewolucji gimnastycznych (gwiazda, mostek, przejście w przód) i intensywnym rozwijaniu ogólnej sprawności  powinien spróbować akrobatyki. Zajęcia – przeznaczone zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców – są świetnym uzupełnieniem nauki tańca.

Nowością są  zajęcia rozciągające – stretching. Przeznaczone będą w całości na rozwijanie elastyczności ciała; intensywne ćwiczenia rozciągające pomogą wypracować gibkość i plastykę ruchu; to także okazja by nauczyć się wykonywać wymarzony szpagat czy inne wymagające odpowiedniej formy figury. Stretching prowadzony będzie dla dzieci, młodzieży i dorosłych; zarówno w formie techniki uzupełniającej dla Tancerzy z uwzględnieniem stopnia zaawansowania, jak i jako samodzielne zajęcia – także dla początkujących.

Jest również coś dla najmłodszych – i to już od 2. roku życia. Studio prowadzi zajęcia muzyczno – taneczne „Słucham i tańczę” dla rodziców z małymi dziećmi. Lekcje obejmują odpowiednio dobrane ćwiczenia dostosowane do możliwości kilkulatków; ruch i zabawa przy muzyce wprowadzają najmłodszych w świat dźwięków i tańca, kształtują prawidłową postawę, rozwijają pamięć i wrażliwość. Dorośli pomagają w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń, a „przy okazji”  pracują nad sylwetką i wzmacniają formę. Wszystko w atmosferze zabawy, przy pięknej muzyce i w kameralnej grupie.

Studio Classica prowadzi również zajęcia dla dorosłych: oprócz wspomnianego już baletu i tańca jazzowego jest jeszcze gimnastyka taneczna „Balans” czyli specjalnie opracowany zestaw ćwiczeń inspirowanych różnymi stylami tańca. Naprzemiennie zestawiane elementy statyczne i dynamiczne pozwalają równomiernie wzmocnić wszystkie partie ciała, odciążyć kręgosłup, poprawić kondycję, ale przede wszystkim – aktywnie wypocząć.

Kadra Studia to zespół profesjonalnych tancerzy i choreografów z przygotowaniem i doświadczeniem pedagogicznym. Zamiłowaniem do sztuki tańca dzielą się z Uczniami, starając się, by Studio było miejscem, w którym można realizować  marzenia i pasje, rozwijać artystyczne uzdolnienia, przyjemnie i aktywnie spędzać czas. A przede wszystkim – by młodzi artyści dobrze się w Studiu czuli, a nauka tańca była okazją do wszechstronnego rozwoju.

Zajęcia w sezonie 2019/2020:

– Balet (dzieci od 4. r. życia, młodzież, dorośli) – 1/2 x tyg. zależnie od grupy wiekowej, wszystkie poziomy zaawansowania – grupy początkujące i zaawansowane – reprezentacyjne

– Pointy (dziewczęta od 10 r. życia, młodzież, dorośli) – 1 x tyg.

– Jazz/Modern (dzieci od 6 r. życia, młodzież, dorośli) – 1 x tyg.

– Gimnastyka Artystyczna (dziewczęta 5 – 14 lat) – 1/2 x tyg. zależnie od stopnia zaawansowania

– Akrobatyka (dziewczęta i chłopcy 6 – 14 lat) – 1 x tyg.

– Stretching (rozciąganie) (dzieci, młodzież, dorośli) – 1 x tyg.

– „Słucham i tańczę” – zajęcia muzyczno – taneczne rodzic + dziecko (2 – 4 lata) – 1 x tyg.

– „Balans” gimnastyka taneczna z rozciąganiem i relaksacją dla dorosłych – 1 x tyg.

– Zajęcia indywidualne (choreografia) – solo, duet, mały zespół (3 – 5 os.)

 

Zajęcia odbywają się w Oświęcimskim Centrum Kultury; grupy zaawansowane wracają na swoje zajęcia 3 września; dla Uczniów nowo zapisanych sezon rozpocznie się w drugim tygodniu września.

Zapisy na zajęcia odbywają się:

telefonicznie: 880 152 284

mailowo: balet.taniec@gmail.com

lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.classica.com.pl/index.php/zapisy

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko Ucznia, rok urodzenia, wybraną technikę tańca oraz dane kontaktowe Rodzica.

 

Wszelkie dodatkowe informacje, opisy poszczególnych technik, zdjęcia i filmy znaleźć można na stronie Studia: WWW.classica.com.pl oraz na www.facebook.com/studio.baletowe.classica

 

art. zlecony
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend