Informacje, Kultura

Studio Baletowe i Tańca Współczesnego Classica – nabór na sezon 2018/2019

Początkiem września  oświęcimskie  Studio Tańca Classica rozpocznie kolejny sezon artystyczny. Szkoła działa już dziesiąty rok;  zajęcia odbywają się w Oświęcimskim Centrum Kultury. W tegorocznym programie m. in. balet klasyczny, taniec jazzowy i gimnastyka artystyczna. Zajęcia prowadzone są z podziałem na grupy zależnie od stopnia zaawansowania – dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Classica to przede wszystkim balet. Piękna dyscyplina sztuki, podstawa wszystkich tanecznych technik. Balet klasyczny wszechstronnie rozwija, uczy precyzji i elegancji ruchu, kształtuje prawidłową postawę. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla najmłodszych – od 4. roku życia – jak i starszych dzieci i młodzieży. Jest także grupa dla dorosłych. Na naukę tańca nigdy nie jest za późno – liczy się zapał i chęć do nauki.

Druga technika tańca, której można uczyć się w Studiu to jazz. Ta ekspresyjna, dynamiczna forma ruchu łączy współczesne techniki tańca z elementami akrobatyki; wykorzystuje się je później w choreografiach. Niezmiernie ważną rolę odrywa  interpretacja muzyki; zajęcia uczą więc, jak przekazać ruchem emocje i wrażenia. Tu również do wyboru jest kilka grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli).

Dyscyplina łącząca taniec i sport to gimnastyka artystyczna. Zajęcia to równoległe rozwijanie kondycji, siły, gibkości i  wdzięku. Gimnastyka pięknie kształtuje sylwetkę, uczy wytrzymałości i precyzji ruchu. To oczywiście również widowiskowe ćwiczenia z przyborem – jak wstążka czy obręcz – i elementy akrobatyki. Zajęcia przeznaczone są dla dziewcząt w wieku 5 – 14 lat.

Kto chciałby skoncentrować się na nauce ewolucji gimnastycznych (gwiazda, mostek, przejście w przód) i intensywnym rozwijaniu ogólnej sprawności  powinien spróbować akrobatyki. Zajęcia – przeznaczone zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców – są świetnym uzupełnieniem nauki tańca.

Jest również coś dla najmłodszych – i to już od 2. roku życia. Studio prowadzi zajęcia muzyczno – taneczne „Słucham i tańczę” dla rodziców z małymi dziećmi. Lekcje obejmują odpowiednio dobrane ćwiczenia dostosowane do możliwości kilkulatków; ruch i zabawa przy muzyce wprowadzają najmłodszych w świat dźwięków i tańca, kształtują prawidłową postawę, rozwijają pamięć i wrażliwość. Dorośli pomagają w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń, a „przy okazji”  pracują nad sylwetką i wzmacniają formę. Wszystko w atmosferze zabawy, przy pięknej muzyce i w kameralnej grupie.

Studio Classica prowadzi również zajęcia dla dorosłych: oprócz wspomnianego już baletu i tańca jazzowego jest jeszcze gimnastyka taneczna „Balans” czyli specjalnie opracowany zestaw ćwiczeń inspirowanych różnymi stylami tańca. Naprzemiennie zestawiane elementy statyczne i dynamiczne pozwalają równomiernie wzmocnić wszystkie partie ciała, odciążyć kręgosłup, poprawić kondycję, ale przede wszystkim – aktywnie wypocząć.

Kadra Studia to zespół profesjonalnych tancerzy i choreografów z przygotowaniem i doświadczeniem pedagogicznym. Zamiłowaniem do sztuki tańca dzielą się z uczniami starając się, by Studio było miejscem, w którym można realizować  marzenia i pasje, rozwijać artystyczne uzdolnienia, przyjemnie i aktywnie spędzać czas. A przede wszystkim – by młodzi artyści dobrze się w Studiu czuli, a nauka tańca była okazją do wszechstronnego rozwoju.

Zajęcia w sezonie 2018/2019:

  • balet (dzieci od 4. r. życia, młodzież, dorośli) – 1/2 x tyg. zależnie od grupy wiekowej, wszystkie poziomy zaawansowania – grupy początkujące i zaawansowane – reprezentacyjne
  • pointy (dziewczęta od 10 r. życia, młodzież, dorośli) – 1 x tyg.
  • jazz (dzieci od 6 r. życia, młodzież, dorośli) – 1 x tyg.
  • gimnastyka artystyczna (dziewczęta 5 – 14 lat) – 1/2 x tyg. zależnie od stopnia zaawansowania
  • akrobatyka (dziewczęta i chłopcy 6 – 14 lat) – 1 x tyg.
  • „Słucham i tańczę” – zajęcia muzyczno – taneczne dla rodziców z małymi dziećmi (2 – 4 lata) – 1 x tyg.
  • „Balans” gimnastyka taneczna z rozciąganiem i relaksacją dla dorosłych – 1 x tyg.
  • zajęcia indywidualne z zakresu wybranej techniki tańca

Zajęcia odbywają się Oświęcimskim Centrum Kultury w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach popołudniowych i wieczornych.  Dokładny grafik podany będzie początkiem września. Grupy kontynuujące naukę rozpoczynają zajęcia 5 września, nowy nabór – 10 września.

Zapisy na zajęcia odbywają się:

telefonicznie: 880 152 284
mailowo: balet.taniec@gmail.com
lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.classica.com.pl/index.php/zapisy

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko ucznia, rok urodzenia, wybraną technikę tańca i dane kontaktowe rodzica.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend