Informacje, Kultura

Studio Baletowe i Tańca Współczesnego Classica – nabór na sezon 2017/2018

Początkiem września zaczyna się kolejny sezon artystyczny w Studiu Tańca Classica. Balet klasyczny, taniec jazzowy, gimnastyka artystyczna, rytmika, nowe propozycje dla najmłodszych i zajęcia dla dorosłych – to tegoroczna oferta szkoły. Od niedawna działa strona internetowa Studia – www.classica.com.pl – która prezentuje szkołę, sylwetki instruktorek i proponowane zajęcia; jest też
możliwość zapisu online.

Classica to przede wszystkim balet. Ta piękna i widowiskowa sztuka jest podstawą wszystkich technik tańca; uczy staranności ruchu, rozwija grację i wdzięk, kształtuje sylwetkę, rozwija wszechstronnie tak ciało, jak i umysł. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla najmłodszych – od 4. roku życia – jak i starszych dzieci i młodzieży, a także dorosłych – bo naukę baletu można rozpocząć w każdym wieku. Liczy się chęć i zapał do nauki.

Poza baletem w Studiu można uczyć się tańca jazzowego. To ekspresyjna, dynamiczna forma ruchu łącząca współczesne techniki tańca i elementy akrobatyki prezentowane następnie w widowiskowych choreografiach. Studio prowadzi grupy dla dzieci, młodzieży i dorosłych – zarówno dziewcząt, jak i chłopców.

W tym sezonie są również nowości – jak choćby gimnastyka artystyczna dla dziewcząt w wieku 5 – 12 lat. To zajęcia łączące taniec i sport, uczące wdzięku, ale i wytrzymałości i siły, wyrabiające kondycję, zręczność i ogólną sprawność. Gimnastyka to też intensywne rozciąganie pozwalające uzyskać niezwykłą elastyczność całego ciała i kształtujące piękną sylwetkę.

Druga nowość to zajęcia „Słucham i tańczę” dla najmłodszych – 3 – latków i ich Mam. Maluszki, które nie czują się jeszcze pewnie bez najbliższej im osoby, mogą uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych lekcjach, które poprzez wspólną zabawę i odpowiednio dobrane ćwiczenia wprowadzą w świat muzyki i tańca. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu po pół godziny według autorskiego programu.

Studio Classica to również zajęcia dla dorosłych: wspomniany już balet i gimnastyka taneczna „Balans”. Te drugie zajęcia to połączenie ćwiczeń tanecznych z gimnastyką, rozciąganiem i relaksacją. Pomagają usprawnić całe ciało, wzmocnić mięśnie i aktywnie wypocząć. „Balans” to alternatywa dla intensywnych ćwiczeń siłowych, zajęcia, które pozwolą bezpiecznie i skutecznie poprawić kondycję bez nadmiernego obciążania kręgosłupa. Lekcje odbywają się raz w tygodniu, wieczorami, w kameralnej grupie i przyjaznej atmosferze. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Studio prowadzi też lekcje indywidualne – dla tych, którzy chcieliby jeszcze bardziej zaangażować się w naukę tańca, przygotować choreografię solową, wystąpić. Zajęcia solo to okazja by popracować nad tym, co dla ucznia najważniejsze i poznać własne możliwości. Polecane wszystkim, którzy z tańcem wiążą swoją przyszłość, przygotowują się do egzaminów czy konkursów. A także tym, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w regularnych zajęciach z grupą.

Kadra Studia to zespół profesjonalnych tancerzy i choreografów z przygotowaniem i doświadczeniem pedagogicznym. Zamiłowaniem do sztuki tańca dzielą się ze swoimi uczniami, tak, by Studio było miejscem, w którym można realizować swoje marzenia i pasje, rozwijać artystyczne uzdolnienia, przyjemnie i aktywnie spędzać czas. A także, by młodzi artyści dobrze się w Studiu czuli, a nauka tańca była okazją do wszechstronnego rozwoju.

Zajęcia w sezonie 2017/2018:

  • balet (dzieci od 4.r życia, młodzież, dorośli) – 1/2 x tyg. zależnie od grupy wiekowej, wszystkie poziomy zaawansowania – grupy początkujące i zaawansowane – reprezentacyjne
  • pointy (dziewczęta od 10 r.życia, młodzież, dorośli) – 1 x tyg.
  • jazz (dzieci od 6 r.życia, młodzież, dorośli) – 2 x tyg.
  • gimnastyka artystyczna (dziewczęta 5 – 12 lat) – 1 x tyg.
  • „Słucham i tańczę” – zajęcia muzyczno – taneczne dla 3 – latków i ich Mam – 1 x tyg.
  • „Balans” gimnastyka taneczna z rozciąganiem i relaksacją dla dorosłych – 1 x tyg.
  • zajęcia indywidualne z zakresu wybranej techniki tańca

Zajęcia odbywają się Oświęcimskim Centrum Kultury we wtorki i środy w godzinach popołudniowych i wieczornych. Dokładny grafik podany będzie początkiem września. Grupy kontynuujące naukę rozpoczynają zajęcia 5 września, nowy nabór – 12 września.

Zapisy na zajęcia odbywają się:
telefonicznie: 880 152 284
mailowo: balet.taniec@gmail.com
lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.classica.com.pl/index.php/zapisy
W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, rok urodzenia, wybraną technikę tańca i dane kontaktowe.

Promocja! W ramach „miesiąca próbnego” przez cały wrzesień w ramach opłaty miesięcznej za jedną technikę tańca można uczestniczyć również w lekcjach innych grup (np. balet + gimnastyka artystyczna) i po tym czasie wybrać ten rodzaj zajęć, która podoba się najbardziej.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend