Informacje, Kultura

Studio Baletowe i Tańca Współczesnego Classica – nabór na sezon 2017/2018

Balet, rytmika, jazz, gimnastyka artystyczna, taniec dla dorosłych. Początek września to ostatni moment, by zgłosić się na zajęcia do Studia Tańca Classica. Nowy sezon artystyczny zaczyna się – dla uczniów nowo zapisanych – 12 września. A w ofercie sporo tańca klasycznego, ale także nowości.

Studio Baletowe i Tańca Współczesnego Classica działa w Oświęcimskim Centrum Kultury od 2009 roku i prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Sezon artystyczny to nie tylko regularne zajęcia z zakresu wybranej techniki tańca, ale też występy przed publicznością, konkursy, projekcje spektakli, a na podsumowanie całego roku – sceniczna prezentacja choreografii. Lekcje odbywają się we wtorki i środy w godzinach popołudniowych. Grupy podzielone są według wieku i stopnia
zaawansowania i obejmują następujące techniki:

  • balet (dzieci od 4.r życia, młodzież, dorośli) – 1/2 x tyg. zależnie od grupy wiekowej, wszystkie poziomy zaawansowania – grupy początkujące i zaawansowane – reprezentacyjne
  • pointy (dziewczęta od 10 r.życia, młodzież, dorośli) – 1 x tyg.
  • jazz (dzieci od 6 r.życia, młodzież, dorośli) – 2 x tyg.
  • gimnastyka artystyczna (dziewczęta 5 – 12 lat) – 1 x tyg.
  • „Słucham i tańczę” – zajęcia muzyczno – taneczne dla 3 – latków i ich Mam – 1 x tyg.
  • „Balans” gimnastyka taneczna z rozciąganiem i relaksacją dla dorosłych – 1 x tyg. w godzinach wieczornych
  • zajęcia indywidualne z zakresu wybranej techniki tańca

Dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć naukę tańca, ale nie wiedzą, którą technikę wybrać, we wrześniu przewidziano niespodziankę. W „okresie próbnym” przez cały ten miesiąc w ramach opłaty miesięcznej za jedną technikę można uczestniczyć również w lekcjach innych grup (np. balet + gimnastyka artystyczna) i po tym czasie wybrać ten rodzaj zajęć, która podoba się najbardziej.

Nauka w Studiu to okazja, by pod opieką profesjonalistów wszechstronnie rozwinąć całe ciało, rozwinąć wrażliwość, nauczyć się systematyczności. Regularne ćwiczenia uczą wdzięku, kształtują sylwetkę, zapobiegają wadom postawy. Młodzi tancerze uczą się gracji i wdzięku, ale też samodzielności, odporności i wytrwałości w dążeniu do celu. A wszystko w dostosowanej do możliwości poszczególnych grup wiekowych formie urozmaicanej zabawą i występami.

Kadra Studia Classica to zespół profesjonalnych tancerzy i choreografów z przygotowaniem i doświadczeniem pedagogicznym. Zamiłowaniem do sztuki tańca dzielą się ze swoimi uczniami, tak, by Studio było miejscem, w którym można realizować swoje marzenia i pasje, rozwijać artystyczne uzdolnienia, przyjemnie i aktywnie spędzać czas. A także, by młodzi artyści dobrze się w Studiu czuli, a nauka tańca była okazją do wszechstronnego rozwoju.

Zapisy na zajęcia odbywają się:
telefonicznie: 880 152 284
mailowo: balet.taniec@gmail.com
lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.classica.com.pl/index.php/zapisy
W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, rok urodzenia, wybraną technikę tańca i dane kontaktowe.
Wszelkie dodatkowe informacje, opisy poszczególnych technik, zdjęcia i filmy znaleźć można na
stronie Studia: www.classica.com.pl       www.facebook.com/studio.baletowe.classica

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend