Video

Spotkanie integracyjne osób z chorobą Huntingtona w Centrum TriVita

W Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita w Porąbce odbyło się spotkanie z udziałem osób cierpiących na chorobę Huntingtona. Wzięli w nim udział także inni podopieczni, goście, współpracownicy i członkowie personelu ośrodka.

Celem była przede wszystkim integracja. W tej nieuleczalnej, na razie, chorobie zrozumienie problemu, wsparcie środowiska, rodziny, odpowiednia opieka i rehabilitacja mają kluczowe znaczenie.

Postęp nauki w przypadku choroby Huntingtona pozostaje jeszcze dzisiaj niewystarczający. Metoda stosowana z powodzeniem przez zespół dra n. med. Witolda Libionki, wszczepienie elektrod do głębokiej stymulacji mózgu, pokazuje jednak, że nie jesteśmy kompletnie bezradni.

Od 2016 roku Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita w Porąbce jest certyfikowanym ośrodkiem opiekuńczo-rehabilitacyjnym dla osób z chorobą Huntingtona. Zakres działania ośrodka jest szerszy, realizowany na co dzień w trzech głównych obszarach. Są to: rehabilitacja neurologiczna, rehabilitacja przeciwobrzękowa i rehabilitacja ortopedyczna. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend